Manchester United získal i třetí trofej sezony

V nedělním finálovém utkání 49. ročníku ligového poháru (Carling Cupu) získal Manchester United třetí cennou trofej letošní sezony. Po bezbrankovém průběhu finále ve Wembley se muselo rozhodnout až v sérii pokutových kopů a v nich potřetí v historii získal pohár Manchester.

Manchester United – Tottenham Hotspur 0:0 po prodl., 4:1 na penalty
Rozhodčí: Foy - Kirkup, Butler. ŽK: O´Shea, C. Ronaldo, Scholes (všichni Manchester). Diváci: 88 217 (Wembley).

Sestavy

Manchester United: Foster – O´Shea (76. Vidič), R. Ferdinand, Evans, Evra – C. Ronaldo, Scholes, Gibson (91. Giggs), Nani – Tévez, Welbeck (56. Anderson).

Tottenham Hotspur:
Gomes – Čorluka, Dawson, King, Assou-Ekotto – Lennon (102. Bentley), Jenas (98. Bale), Zokora, Modrič – Bent, Pavljučenko (65. O´Hara).

Manchester nechal ve finálovém utkání proti Tottehamu některé klíčové hráče odpočívat, naopak obhájce loňského prvenství Tottenham postavil téměř nejsilnější sestavu. Ze strany United tak zápas pouze v civilu sledovali brankář van der Sar, obránce Gary Neville, záložníci Michael Carrick, Darren Fletcher a útočníci Wayne Rooney či Dimitar Berbatov. Přesto měl po většinu utkání i následného prodloužení více ze hry Manchester. Zlobil především Cristiano Ronaldo, který se v 67. minutě dožadoval pokutového kopu a v poslední minutě nastaveného času základní hrací doby nastřelil tyč Gomesovy branky. Na druhé straně sehráli výborný zápas Aaron Lennon a Luka Modrič.

Také v prodloužení pokračoval oboustranně výborný fotbal plný nasazení, ale ani jedna strana už se do výraznější příležitosti nedostala a rozhodnout tak musela střelba pokutových kopů.

Anderson (Manchester) - k pravé tyči - 4:1

Manchester získal už o třetí trofej v sezoně. 10. srpna totiž vyhrál ve Wembley před 84 tisíci diváky trofej Community Shield. V zápase, kdy se utkávají ligový mistr a vítěz FA Cupu vyválčil trofej po bezbrankovém zápase s Portsmouthem na penalty. Druhou trofej sezony přidali United v prosinci v japonské Jokohamě, kde ve finále Světového poháru klubů porazili ekvádorský tým LDU Quito 1:0. United jsou zároveň stále ve hře v FA Cupu, kde se ve čtvrtfinále 7. března utkají s Fulhamem na jeho hřišti Craven Cottage. Velmi pravděpodobný je i zisk titulu v Premier League a další postup v Lize mistrů přes Inter Milán.

[ 1. 3. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]