Hvězda kola Dočkal: Karola je mi líto

Osmnácté kolo si budou fanoušci pamatovat jako extrémně chudé na vstřelené branky. V sedmi utkáních jich padlo pouze devět, z toho šest v zápase v Mladé Boleslavi. V záplavě nevýrazných výkonů ovšem vyčnívá jeden velmi povedený, který si zasloužil pozornost všech fotbalových fanoušků. Bořek Dočkal, záložník libereckého Slovanu, byl v Plzni u všeho podstatného a zejména díky němu si Severočeši odvážejí cenné tři body.

Momenty Bořka Dočkala

• Po úvodním tlaku se ve 36. minutě osmělil hostující Liberec, když se po Dočkalově přímém kopu málem ujal vedení. Mladý záložník Slovanu našel přesně hlavu stopera Košťála, který pálil pouze do spojnice břevna a tyče.

• O tři minuty později již byl Dočkal jedním z architektů premiérové branky Liberce v jarní části. Jím šikovně kopnutý míč z rohu doputoval přes osu Košťál – Nezmar až za záda brankáře Ticháčka.

• V minutě pětaosmdesáté korunoval bývalý Slávista svůj povedený výkon líbivým sólem, kdy si nejprve dvakrát narazil s Gebre Selassiem a poté se neohroženě prohnal kolem plzeňských zadáků. Nezaváhal ani tváří v tvář domácímu gólmanovi a upravil konečné skóre na 2:0 pro Liberec.

Dočkal: Ať se začíná později!

Hlavní šance Liberce v utkání opanovala dvojice Dočkal – Košťál. Skoro to vypadalo, že máte spolu secvičené signály při standardních situacích.

To ne, ale Pavel je jeden z našich nejlepších hlavičkářů, tak se to snažíme hrát na něj, ale není to pravidlem. V Plzni jsem to chtěl kopat na přední tyč, ale pak jsem ho viděl volného. Takže bych v tom nějaký domluvený signál neviděl.

Na jaře již většina favoritů klopýtla. Pokud byste neprohráli v Teplicích, tak jste nyní dokonce druzí.

Určitě nás ta prohra mrzí, mohli jsme být o něco výš. Když to ale vezmu objektivně, tak musíme být rádi za tři body, protože Plzeň hrála velmi dobře. Asi se spíše čekalo, že vyhrajeme v Teplicích než tady, ale každopádně je to dobrý start a pokud to teď potvrdíme výhrou nad Příbramí, bude to super.

Úvodní jarní kola jsou již tradičně ovlivňována velmi nekvalitními trávníky. Nemělo by se přeci jen začínat o dva týdny později?

Samozřejmě s ohledem na terény by to bylo lepší, kdyby to začínalo o něco později, ale asi to není tak lehké zařídit. Týká se to jen některých hřišť, kde není vyhřívaný trávník, ale podle mě je to otázka jen prvních dvou, tří kol. Pak už je počasí lepší a terén dobrý.

Před nedávnem se do Liberce vrátil Karol Kisel, váš potenciální konkurent na postu, ale nakonec nemůže v první lize hrát. Oddychl jste si?

Ne, ne, tak jsem to nebral. Pro Liberec by to byla přínosná posila, protože je to velmi kvalitní hráč a zvýšil by konkurenci v týmu. Byl bych rád, kdyby mohl hrát, ale bohužel to dopadlo jinak.

[ 4. 3. 2009 - Ondřej Novotný | Foto: liberecky.denik.cz ]