Chelsea porazila Coventry a je v semifinále poháru

Tým Chelsea je v semifinále Anglického poháru. V dnešním čtvrtfinálovém utkání vyhrál 2:0 na hřišti druholigového Coventry, k čemuž čtvrtým čistým kontem z posledních pěti zápasů přispěl brankář Petr Čech.

Chelsea opět těžila z návratu formy útočníka Didiera Drogby. Reprezentant Pobřeží slonoviny v 15. minutě využil chyb v domácí defenzivě a otevřel skóre. Šlo o jeho třetí zásah z posledních pěti zápasů. Výhru pak 18 minut před koncem potvrdil stoper Alex, který se prosadil po centru střídajícího Ricarda Quaresmy.

Čech musel čelit nejnebezpečnější situaci ještě za bezbrankového stavu, ovšem se střelou Bena Turnera si poradil. Chelsea tak pod trenérem Guusem Hiddinkem ještě nezaváhala.

Na závěrečných 25 minut se na hřiště dostal i ghanský záložník Michael Essien, který Chelsea scházel kvůli přetrženým kolenním vazům od září.