Real vyhrál v Bilbau a stahuje ztrátu na Barcelonu

Kolo s pořadovým číslem 27 španělské Primery División otevřelo střetnutí Valencie s Huelvou. Valencia neukončila své výsledkové trápení z poslední doby a s Huelvou pouze remizovala. Velice zajímavý duel viděli diváci, kteří zasedli k televizním obrazovkám po skončení prvního večerního zápasu či přímo na stadionu San Mames. Real v něm nakonec vyhrál 5:2.

Hráči Valencie remizovali s Huelvou na svém hřišti 1:1 a už šest ligových zápasů čekají na výhru. Domácí potvrdili, že se v současné době hodně trápí, a zůstali na osmém místě tabulky.

Skóre zápasu otevřel v 55. minutě hostující forvard Camunas. Alespoň bod za remízu pro Valencii, která dohrávala poslední čtvrthodinu bez vyloučeného kapitána Marcheny, zachránil sedm minut před koncem střídající Pablo Hernandez.

Ve druhém zápase přivítalo Athletic Bilbao na domácím stadionu Real Madrid. Že ale nešlo o příjetí buhvíjak přátelské, o tom svědčí i fakt, že Bilbao musela dohrávat zápas o devíti hráčích a mimo dvě červené karty jsme viděli jedenáct žlutých. Skóre otevřel Robben v 21. minutě, o dvanáct minut později zvyšoval na 2:0 pro "Bílý balet" Heinze. Pověst svátečního střelce se však snažil strhnout až příliš úporně - při následném útoku domácího Bilbaa vlastním gólem snížil na 1:2. V téže minutě šlo však Bilbao dost zbytečně "do desíti" a i když domácí zvládli do poločasu skóre srovnat, i díky dvěma trefém Huntelaara a dalšímu vyloučenému hráči zápas nakonec prohráli 2:5.

Španělská liga - 27. kolo:

Valencia - Huelva 1:1 (83. Hernandez - 55. Camunas)
Athletic Bilbao - Real Madrid 2:5 (35. Heinze vlastní, 45. Llorente - 21. Robben, 33. Heinze, 47. a 61. Huntelaar, 84. Higuaín z pen.)