Jarní probuzení Boleslavi odneslo Kladno

[b]Aktualizováno.[/b] Útočníkovi Michalovi Papadopulosovi můžou děkovat hráči Mladé Boleslavi za to, že je vysvobodil z čekání na první jarní výhru. Středočeši zvítězili v utkání 21. kola na Kladně 1:0 právě díky trefě svého nejlepšího střelce ze 65. minuty. Na jaře tak na pátý pokus naplno zabrali a zastavili propad tabulkou, kde nyní mají stejně bodů jako třetí Liberec.

Oddechnout si může i boleslavský trenér Pavel Hapal, jehož pozice mohla být v případě dalšího zaváhání už hodně ohrožena. Naopak o záchranu bojující Kladno nevyužilo šanci, aby odskočilo předposlednímu Žižkovu, který dnes doma prohrál s Jabloncem. Kladenští fotbalisté nenavázali na minulý triumf v Olomouci a před Žižkovem mají stále šestibodový náskok.

Boleslav potvrdila, že na Kladno umí zahrát. Ze šestého vzájemného utkání už popáté vyšla vítězně. Ale její hra ani dnes nijak nenadchla. Naopak po většinu zápasu se s domácím týmem předháněla v nepřesnostech, které ze zápasu udělaly velmi podprůměrnou ligovou podívanou. Hostům nepomohly ani rošády v sestavě, díky nimž se na hřiště poprvé od loňského září do základní sestavy dostal bek Hrdlička, zatímco stoper Procházka vyztužil střed zálohy.

Na boleslavských fotbalistech bylo znát, že jim poslední čtyři zápasy a v nich získané dva body hodně pocuchaly sebevědomí. V ofenzivě se dlouho nedostali ke kloudné kombinační akci, vrcholem jejich zmaru byly zmatky sedm minut před poločasem, kdy stoper Rolko svým obloučkem málem zaskočil vlastního brankáře Millera. Ten se musel natáhnout, aby jeho nečekaný lob zachytil.

Velké problémy mohl týmu z města automobilů způsobit i domácí záložník Hajník dvanáct minut po přestávce. V první jasné šanci nezáživného zápasu si naskočil na centr kapitána Szaba a hlavičkou poslal míč do břevna. Kladenští si luxus v podobě zahození takové možnosti mohli vyčítat v 65. minutě, kdy je ztrestal boleslavský útočník Papadopulos. Ten naopak při centru exkladenské opory Kaliny nezaváhal a osmým gólem v sezoně pro Boleslav zajistil vedení.

Kladenští nechtěli připustit, aby po prohře s Jabloncem doma podruhé za sebou odešli s prázdnou. Proti byl ale hostující brankář Miller, když šest minut před koncem odvážným skokem zhatil šanci nejlepšího domácího kanonýra Šilhana.

21. kolo fotbalové ligy:

SK Kladno - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 65. Papadopulos. Rozhodčí: Paták - Gallo, Adámková. ŽK: Procházka - Kalina, Poláček, Mendy, Hrdlička. Diváci: 2270.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (71. Holub), Szabo, Strnad, Hajník (78. Zoubele) - Šilhan, Klinka. Trenér: Hřídel.
Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Hrdlička - Mendy (90.+1 Dittrich), Procházka, Sylvestre (82. Opiela), Poláček - Pecka, Papadopulos. Trenér: Hapal.