Barca smetla Bayern, šance Liverpoolu klesly

Hvězdy Barcelony potvrdily svou ofenzivní kvalitu a ve čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů smetly Bayernu Mnichov 4:0, když všechny branky španělský celek vstřelil již v prvním poločase. Ve druhém středečním utkání podlehl Liverpool v domácím prostředí Chelsea 1:3. Hlavním strůjcem triumfu londýnského klubu se stal srbský obránce Branislav Ivanovič, který vstřelil dvě branky.

Chelsea uštědřila domácímu Liverpoolu v ofenzivním představení lekci z produktivity a zaslouženě vyhrála 3:1. Přitom domácí jedenáctka vstoupila do utkání velmi aktivně a krátce po zahájení hry střelu Dirka Kuyta tečoval hlavou těsně vedle vlastní branky obránce Ivanovič. O pár minut později již ale Petr Čech v brance Chelsea kapituloval. V 6. minutě Arbeola přihrál do pokutového území volnému Fernandu Torresovi, který přesnou střelou poslal Liverpool do vedení. V té samé minutě mohlo být vyrovnáno, ale Didier Drogba tváří v tvář Reinu nepřekonal. Ve 29. minutě se po přihrávce Ballacka objevil ve vyložené šanci opět Drogba, ovšem útočník Chelsea branku přestřelil.

O deset minut později se hosté po zásluze vyrovnání dočkali. Na centr z rohového kopu si ideálně naběhl obránce Branislav Ivanovič a přesnou hlavičkou nedal brankáři Reinovy šanci. Krátce po vyrovnávací brance mohl Liverpoolu vrátit vedení Kyut, ovšem proti jeho šanci skvěle zasáhl Petr Čech.
Druhý poločas byl již v režii Chelsea. V 51. minutě sice Drogba domácího gólmana překonal, jenže míč z prázdné branky vykopl Carragher. O minutu později si Liverpool vypracoval jedinou šanci druhé půle, jenže Torres v dobré pozici branku netrefil. Po hodině hry zmrazil domácí ochozy opět Branislav Ivanovič, který si znovu ideálně naběhl na rohový kop a neomylnou hlavičkou poslal Chelsea do vedení. V 67. minutě si domácí vypili kalich hořkosti až do samého dna. Přihrávku Maloudy zužitkoval z hranice malého vápna ve třetí branku hostů Drogba.

Hvězdami nabitá Barcelona započala svůj střelecký koncert proti Bayernu již po devíti odehraných minutách. Samuel Eto´o vysunul parťáka Lionela Messiho, který překonal Butta poprvé. Hned o tři minuty později lovil gólman Bayernu míč ze sítě podruhé. Barcelonští útočníci si tentokráte role vyměnili, Messi nahrával a Eto´o skóroval. Ve 38. minutě pronikl do pokutového území Thierry Henry a jeho pas proměnil ve třetí branku Barcy opět Messi. Jasnou nadvládu domácích potvrdil dvě minuty před koncem prvního poločasu Henry, jenž přesnou střelou k tyči nešťastného Butta překonal počtvrté.

Druhý poločas se hrál již pouze z povinnosti. Barcelona výsledek s přehledem kontrolovala a Bayern do vážnější příležitosti nepustila. Španělský celek si hladkým vítězstvím 4:0 zajistila takřka jistotu postupu do semifinále Ligy mistrů.

Odvetné zápasy jsou na programu 14. dubna.

FC Barcelona - Bayern Mnichov 4:0 (4:0)
Branky: 9. a 38. Messi, 12. Eto'o, 43. Henry.
Rozhodčí: Webb - Cann, Sharp (všichni Angl.).
ŽK: Messi, Marquez - Demichelis, Lell. Diváci: 95.000.

Barcelona: Valdés - Alves, Marquez, Piqué, Puyol - Xavi, Touré (81. Busquets), Iniesta - Messi, Eto'o (89. Krkic), Henry (74. Keita). Trenér: Guardiola.
Bayern: Butt - Oddo, Demichelis, Breno, Lell - Altintop (46. Ottl), Schweinsteiger, Van Bommel, Zé Roberto (77. Sosa), Ribéry - Toni. Trenér: Klinsmann.

FC Liverpool - FC Chelsea 1:3 (1:1)
Branky: 6. Torres - 39. a 62. Ivanovič, 67. Drogba.
Rozhodčí: Larsen - Sonderby, Norrestrand (všichni Dán.).