Přejde překvapení z Porta přes Manchester?

Po úterních utkáních má Liga mistrů na programu i zbylé dva čtvrtfinálové duely. Ani v jednom z duelů není před úvodním hvizdem znám favorit, i když londýnský Arsenal uhrál na hřišti Villarrealu remízu 1:1 a před odvetou v Anglii má k postupu do semifinále soutěže blíže. Druhé středeční klání bude také velmi zajímavé. Porto totiž uhrálo na půdě Manchesteru United remízu 2:2 a v domácím prostředí bude hájit proti favoritovi nadějný výsledek.

Arsenal nevstoupil do utkání na El Madrigal dobře a po deseti odehraných minutách prohrával po střele Senny, jenž parádní střelou překonal gólmana Almuniu. Londýnský celek ve druhém poločase přeci jen svůj výkon zlepšil a v 66. minutě se po zásluze dočkal vyrovnávacího gólu díky efektním nůžkám útočníka Adebayora.

Arsenal má před odvetou na Emirates Stadium lepší výchozí pozici před odvetným utkáním. Navíc svěřenci kouče Wengera vyhráli v ligové soutěži i popáté za sebou. Naposledy londýnský klub smetl Wigan na jeho hřišti v poměru 4:1. V odvetě proti Villarrealu ovšem budou “kanonýrům“ chybět dva hráči ze základní sestavy. Jak brankář Almunia, tak i obránce Gallas nenastoupí kvůli zranění, které utrpěli v prvním čtvrtfinálovém duelu. V brance Arsenalu tak zřejmě nastoupí náhradník Fabianski.

I Villarreal přijede do Londýna značně oslaben. Reprezentační záložníci Cazorla se Sennou nepustí do hry o semifinále Ligy mistrů zranění. Villarreal sice doma s Arsenalem pouze remizoval, ale ze hry vyřazen ještě rozhodně není. Svěřenci kouče Pellegriniho se o postup budou chtít ještě poprat, ovšem v žádném případě nesmí navázat na poslední ligový duel. V něm “žlutá ponorka“ podlehla doma po bezkrevném výkonu Maláze 0:2.

O velké překvapení se v prvním čtvrtfinálovém utkání postaralo Porto, které po výborném výkonu v ofenzivním představení remizovalo s Manchesterem IUnited 2:2. Hosté nejprve vedli, nakonec ale museli v posledních minutách hry výsledek dotahovat. Před odvetou v Portugalsku ještě není o postupujícím zdaleka rozhodnuto.

Porto má před nejdůležitějším zápasem sezóny velmi dobrou formu. V portugalské lize kosí jednoho soupeře za druhým. Naposledy si svěřenci kouče Ferreiry smlsli na Amadoře. kterou přehráli 3:0. V odvetě budou ovšem domácí postrádat zraněné Fucileho, Nelsona Beníteze a Pedra Emanuela.

Manchester bude mít v Portu těžkou pozici, ovšem musí hrát na vítězství, protože k postupu do další fáze soutěže musí vstřelit minimálně jeden gól a žádný neinkasovat. V poslední době mluví celá Anglie o mladíčkovi Federicu Machedovi, který už dvakrát zachránil Manchesteru tři body. O víkendu svým gólem zařídil vítězství United 2:1 na hřišti Sunderlandu. I díky tomuto vítězství mají svěřenci kouče Fergusona na čele Premier League jednobodový náskok před Liverpoolem.