Krize Baníku trvá, nestačil ani na Bohemians

Bohemians Praha porazili v nedělním utkání 24. kola Gambrinus ligy na Žižkově Ostravu 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v prvním poločase záložník Dobeš.

Ostravský Baník začal na Žižkově aktivně, po patnácti minutách zkoušel pozornost domácího brankáře Belaně Mario Lička, ovšem jeho pokus šel metr nad branku. V 17. minutě chtěl brankář Bohemians Praha Belaň vykopnout míč, to se mu ale nepovedlo a nechtěně ho nahrál Lukešovi, ten však chybu domácího brankáře nevyužil, protože mu chybělo pohotovější zakončení.

Na hřišti bylo znát, že se oběma týmům na jaře příliš nedaří. Oba celky kazily jednoduché přihrávky a také jim sházela větší útočná kreativita. Z ničeho nic tak přišla v 29. minutě vedoucí branka Bohemians Praha. Dobeš si posunul míč mezi dva ostravské obránce, kteří mu nezabránili v cestě k Vaškovi, a domácímu záložníkovi už v zakončení stačilo ostravského brankáře dloubákem přehodit.

Nástup do druhého poločasu vyšel o něco lépe domácím hráčům, tři minuty po změně stran se totiž v jasné gólové šanci objevil osamocený Zoubek, svou střelu z pěti metrů ale nasměroval jen do ostravského brankáře Vaška, který v tu chvíli zachránil Ostravu reflexivním zákrokem od druhé branky.

Baník se ve druhém poločase začal ještě více snažit o vyrovnání, ale dlouho narážel na neprostupnou obranu Bohemians Praha. Velké komplikace v ostravských řadách nadělal v 73. minutě obránce Marek, který stáhl do šance řítícího se Andronice a od hlavního rozhodčího Bílka viděl červenou kartu.

Vyloučení hrálo maximálně do not Bohemians Praha, přesto si ještě Baník deset minut před koncem vytvořil solidní příležitost. Z rychlého protiútoku našel Lička na pravé straně Rajtorala, který však z úhlu trefil jen brankáře Belaně. Ostrava se tak znovu nedokázala vymanit z krize a po podprůměrném výkonu odjíždí z dalšího jarního utkání bez bodů.

24. kolo první ligy:

Bohemians Praha - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 28. Dobeš. Rozhodčí: Bílek - Košec, Novák. ŽK: Andronic, Macháček - Otepka. ČK: 72. Marek (Ostrava). Diváci: 2150.

Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Turtenwald - Fenyk (83. Eismann), Demeter, Andronic, Dobeš (90.+2 Obermajer)- Zoubek (80. Galbavý) - Kincl. Trenér: Urban.

Ostrava: Vašek - Zawada, Neuwirth, Marek, Tchuř (67. Mičola) - Rajtoral, Lička, Metelka (76. Bolf), Vácha - Lukeš (67. Otepka), Markovič. Trenér: Večeřa.

[ 19. 4. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]