Chramosta vystřelil Boleslavi doma tři body

Mužstvo FK Mladá Boleslav porazilo v nedělním večerním utkání 24. kola Gambrinus ligy na svém stadionu FK Teplice 1:0 brankou Jana Chramosty v 72. minutě.

Fotbalisté Mladé Boleslavi na jaře ještě nezvítězili na domácím hřišti a konečně se jim to podařilo v neděli večer v utkání proti Teplicím. Trenér domácích Pavel Hapal znovu postavil do útoku vedle Papadopulose dorostence Jana Chramostu, který v minulém kole v Příbrami svým premiérovým gólem v I. lize zajistil svému týmu bod. Zkušený Luboš Pecka zůstal opět na lavičce. Bylo to šťastné rozhodnutí, Chramosta rozhodl utkání. Další remíza nebo prohra by ještě víc oddálila cíl hrát evropské poháry a trenér Hapal by měl zřejmě problémy uhájit své zaměstnání. Roli dirigenta dostal opět vedle Sylvestreho, který se vrátil do sestavy po karetním trestu, znovu Lukáš Opiela. Mladoboleslavští sice měli v utkání převahu, ale k velkým šancím nevedla.

Trenér Hapal se mohl u lavičky ukřičet, ale do přestávky jeho svěřenci nenašli recept, jak prolomit teplickou obranu. Nejnebezpečnější byla hlavička Papadopulose po rohu těsně nad a střely Poláčka a Sylvestreho těsně vedle. Hosté hráli dobře takticky. Nikam se nehnali, záložníci zastavovali akce Boleslavi daleko před brankou, při centrech ze stran kraloval v pokutovém území brankář Grigar a stoper Lukáš. Podnikali časté protiútoky, ale většinou je zakončovali neškodnými ranami z dálky.

Po přestávce Mladoboleslavští zvýšili tlak, přidali na důrazu, zrychlili hru, zlepšili kombinaci a ovládli utkání. Tepličtí se dlouho bránili s přehledem a výtečně si počínal brankář Grigar, který měl všechny vysoké míče a vytáhl na roh další nebezpečnou hlavičku Papadopulose. V 72. minutě však Hrdlička kopal roh a do nízkého míče se položil Chramosta. Téměř vleže dal gól nůžkami přes hlavu a okamžitě se stal miláčkem celé Mladé Boleslavi.

Tepličtí odpověděli aktivnější hrou, častějšími protiútoky a také přitvrdili, takže si zachytal i domácí brankář Miroslav Miller. Vyznamenal se hlavně při ráně Doležala pod břevno, kterou vyrazil na roh. Velkou příležitost si však žádný z týmů už nevypracoval. Zvýšila se však nervozita a podrážděnost a rozhodčí Jiří Jech musel často tahat z kapsy žlutou kartu, takže bylo po fotbale a výsledek se už nezměnil.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 72. Chramosta. Rozhodčí: Jech - Zlámal, Ardeleánu. ŽK: Janíček, Opiela, Kysela - Mareš, Matula, Lukáš, Rosa. Diváci: 3010.

Boleslav: Miller - Janíček, Procházka, Rolko, Hrdlička - Mendy (67. Kysela), Opiela, Sylvestre, Poláček - Papadopulos (90+1. Řezníček), Chramosta (75. Táborský). Trenér: Hapal.

Teplice: Grigar - Merzič (89. Hesek), Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Doležal (81. Vaščák), Matula, Stožický - Mahmutovič (66. Smejkal), Mareš. Trenér: Plíšek

[ 19. 4. 2009 - Mediafax | Foto: ČTK ]