Hvězda kola Chramosta: Skončíme před Spartou!

Jako neřízená střela vlétl do nejvyšší české soutěže osmnáctiletý útočník Mladé Boleslavi Jan Chramosta. Před týdnem vsítil svoji první ligovou branku na hřišti Příbrami a v kole následujícím překvapil fotbalovou veřejnost překrásným gólem, kterým navíc zajistil svému celku tři body z utkání proti Teplicím.

Momenty Jana Chramosty

• Poprvé o sobě dal mladý střelec vědět v jednatřicáté minutě, kdy se po přihrávce od Mendyho dostával do zakončení, ale teplický brankář Grigar mu šanci překazil dobrým vyběhnutím.

• Útočníkovo rostoucí sebevědomí se projevilo hned o 5 minut později, kdy zahrál na housle teplickému Matulovi, ale následnou střelu mu zablokoval obránce Lukáš.

• V 72. minutě potáhl míč podél levé postranní čáry Poláček a na jeho následný centr si naskočil Jan Chramosta. Nečekaně se otočil zády k brance a parádními nůžkami překonal teplického Grigara – 1:0.

Jan Chramosta: Můj gól nebyla náhoda

Opět po týdnu jste se trefil v první lize, tentokrát jste rozhodl o důležitém vítězství, to je pohádkový vstup do ligy...

Je to naprosto úžasný, nic lepšího jsem si ani nemohl přát. Cíle mám ale pořád stejné, nic se nezmění. Ale doufám, že mi to bude nadále střílet tak, jako do teď.

Navíc vaše skvostná branka bude jistě aspirovat na gól měsíce.

Jsem moc rád za takovou branku a dokonce si myslím, že to ani nebyla taková náhoda. Na tréninku to často zkouším. Baví mě takový styl hry.

Váš zásah zařídil Mladé Boleslavi první domácí výhru na jaře. Tím se Mladá Boleslav udržela v boji o Ligu mistrů.

Liga mistrů je určitě náš cíl, ale je to ještě dlouhá cesta, takže zatím na to nesmíme myslet.

Fakt, že v příštím kole narazíte na Slavii, která se potýká se špatnou produktivitou, považujete spíše za výhodu či nevýhodu?

Bude to pro nás těžké utkání, ale budeme se snažit potvrdit domácí výhru a odvést si tři body i z Edenu. Když bude možnost, pokusím se zase o nějakou fintu. (směje se)

Jak byste si tipl, že bude vypadat čelo tabulky po třicátém kole?

Vypadá to, že Slavia už první místo udrží, takže ona první. A druzí budeme my. Sparta skončí až třetí před Libercem.

[ 21. 4. 2009 - Ondřej Novotný | Foto: tyden.cz ]