Divočina na Anfield Road viděla čtyři góly Aršavina

[b]Aktualizováno[/b]. Liverpoolu remizoval v dohrávce 33. kola anglické Premier League 4:4 s Arsenalem a ztratil další důležité body v boji o titul. Po dnešním utkání se sice dostal do čela tabulky, stejný bodový zisk má ale také druhý Manchester United, jenž má k dobru ještě dva zápasy. Ve strhující podívané se hrdinou stal hostující útočník Andrej Aršavin, jenž vstřelil všechny branky Arsenalu, nakonec to ale na třetí porážku Liverpoolu v ligovém ročníku nestačilo.

Domácí se hnali od úvodních minut vpřed a na gólmana Fabianského vyslali jen během první půle více než deset střel. Paradoxně se ale do vedení dostal Arsenal po zpětné přihrávce Fabregase na Aršavina krátce před poločasem. Tím byly odstartovány brankové hody, ve kterých byli po většinu času napřed hosté.

Liverpool třikrát chyboval v obraně a třikrát jej potrestal ruský kanonýr, na druhé straně však dokázali gólově odpovědět dvakrát Torres a jednou Benajun. Za stavu 3:3 se domácí stále hnali do útoku, zapomněli však na rychlé nohy Walcotta.

Ten se již v nastavení prohnal přes půl hřiště a naservíroval Aršavinovi nabídku na čtvrtý gól. Hektický závěr pak obránci Arsenalu nakonec nezvládli a v 93. minutě nechali zblízka vyrovnat Benajuna.

Anglická liga - 33. kolo:

Liverpool - Arsenal 4:4 (49. a 72. Torres, 56. a 90.+3 Benajun - 36., 67., 70. a 90.+1 Aršavin).