Vlašim vede ČFL znovu o šest bodů

Fotbalisté Vlašimi, vedoucího týmu ČFL, v dnešním utkání předehrávaného 33. kola vyhráli 2:1 na půdě králodvorského nováčka a znovu zvýšili svůj náskok na šest bodů před druhým Pískem. Ten podlehl v Praze 1:3 exdruholigové Spartě Krč.

Aktuální kolo a tabulka ČFL

V Králově Dvoře se po bezbrankovém poločase prosadili Vlašimští brankami Nešpora a Veselého, až pak snížil domácí Tlustý. První jarní porážku svého týmu ale neodvrátil.

Písek, který byl na jaře až dosud stoprocentní a do Krče přijel dokonce ověnčen poslední výhru 1:0 ve Vlašimi, šel osm minut před poločasem do vedení zásluhou Pivoňky. Vzápětí ale po chybě gólmana Samuela vyrovnal Kočí a ten také poslal Krč po obrátce do vedení, které ještě umocnil třetí brankou v závěru Matějka.

Krč je nyní čtvrtá o bod za třetí Slavií B, jež uhájila své postavení díky strahovskému vítězství 3:1 nad Varnsdorfem.

Černý den plzeňského fotbalu umocnilo i béčko Viktorie domácí porážkou 0:3 s mladoboleslavskou rezervou. Plzeňští tak ztratili kontakt s vedoucí skupinou.

Sérii pěti zápasů, v nichž získalo jen bod, ukončilo žižkovské béčko, jež brankou Folwarczného porazilo 1:0 Karlovy Vary.

Ještě větší radost musela mít liberecká rezerva, jež poprvé od 26. října loňského roku bodovala. Sérii deseti proher ukončilo béčko Slovanu v nedaleké Hlavici, kde v regionálním derby zdolalo domácí tým 4:1. Odlepit z posledního místa tabulky se ale zatím nedokázalo.