Real vyhrál v Seville a stáhl náskok Barcelony

Hráči madridského Realu zvítězili v utkání 33. kola Primera División zejména díky třem gólům kapitána Raúla na hřišti Sevilly 4:2. Na vedoucí Barcelonu ztrácí “Bílý balet“ už jen čtyři body, jelikož Katalánci remizovali ve Valencii 2:2. Potřetí v řadě zvítězil Espaňol, který se po výhře 2:0 nad Betisem odpoutal od sestupových příček.

Real nezačal stíhací jízdu za titulem na hřišti Sevilly nejlépe a po čtvrthodině hry prohrával po trefě Renata. Na konci první půle ovšem srovnal stav hostující Raúl a nastartovat tak svůj vynikající výkon korunovaný třemi góly. Druhou trefu vstřelil kapitán Realu v 63. minutě a hned o tři minuty později završil útočník hattrick. V 80. minutě vykřesal jiskru naděje pro Sevillu Capel, který snížil na rozdíl jediné branky. Zkušenější hosté si ovšem tři body vzít nenechaly a krátce před koncem utkání pojistil vítězství Realu 4:2 Marcelo.

Vedoucí Barcelona vstoupila do utkání ve Valencii podle předpokladů a v 19. minutě ji poslal do vedení Messi. Svěřenci kouče Guardioly ovšem trestuhodně přišly o vedení ještě před koncem prvního poločasu. Nejprve ve 43. minutě vyrovnal Maduro a o dvě minuty později zařídil domácím vedení Hérnandez. Alespoň bod zařídil Barceloně pět minut před koncem utkání Henry, který poslal odražený míč do sítě. Barcelona má tak po remíze 2:2 před druhým Realem už jen čtyřbodový náskok.

Na pátém místě zůstal i po duelu 33. kola Villarreal. Účastník letošního ročníku Ligy mistrů zvítězil na hřišti Getafe 2:1 po trefách Capdevily a Joseby Llorenteho, za domácí stačil pouze snížit v 82. minutě z penalty Manu. Domácí se kvůli další porážce octli na 17. pozici a od sestupu je děli pouhý bod.

O dvě příčky v tabulce si polepšilo Atlético, které díky brankám Forlána, Simaa a Agüera porazilo Gijón 3:1. Za hosty stačil Bilič pouze snížit. Madridskému celku, v jehož dresu odehrál celé utkání i český obránce Tomáš Ujfaluši, tak momentálně patří 6. místo. O jednu místo hůře je na tom Málaga. Ta doplatila proti La Coruňi na neproměňování brankových příležitostí. Na gól domácího Luqueho z trestného kopu reagoval v 50. minutě vyrovnávací trefou Sergio. Málaga nakonec mohla tři body získat, ale to by musel dvě minuty před koncem zápasu proměnit Apoňo pokutový kop.

Svou výtečnou formu opět potvrdila Mallorca, která zvítězila 4:2 i na hřišti Huelvy a vyhoupla se již na 9. příčku. Utkání rozhodli hosté již v prvním poločase, kdy po čtvrthodině vedli už o dvě branky. Spíše než fotbalové utkání připomínal duel mezi Bilbaem a Santanderem karetní mariáš. Rozhodčí González Vásquez totiž poslal předčasně do sprch hned pětici hráčů, z toho tři červené karty viděli hráči hostů. Tři body nakonec ukořistil domácí Athletic, který přehrál Racing 2:1.

Veledůležitý bod za bezbrankovou v boji o záchranu uhrála na hřišti Valladolidu Osasuna. V jejím dresu odehrál osmdesát minut český záložník Jaroslav Plašil. Dobrou formu potvrdil Espaňol. Ten dokázal zvítězit i potřetí v řadě a díky vítězství 2:0 nad Betisem se odpoutal od sestupových příček. Ty momentálně okupuje Gijón, Huelva a poslední Numancia, která odešla bez bodu i potřetí za sebou. Tentokráte prohráli svěřenci kouče Pachety 1:2 v Almeríi.

Španělská liga - 33. kolo:

Bilbao - Santander 2:1 (21. F. Llorente, 41. D. Lopéz z pen. - 56. Pinillos z pen.)
Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 2:0 (4. Garcia, 83. Martinéz)
Getafe - Villarreal 1:2 (82. Del Moral z pen. - 16. Capdevila, 43. J. Llorente)
Huelva - Mallorca 2:4 (48. Sisi, 81. Camuňas - 10. Jurado, 15. Arango, 76. Castro, 90. A. Keita)
Valladolid - Pamplona 0:0
FC Sevilla - Real Madrid 2:4 (17. Renato, 80. Capel - 45., 63. a 66. Raúl, 90. Marcelo)
Atlético Madrid - Gijón 3:1 (27. Forlán, 41. Simao, 46. Agüero - 47. Bilič).