LM: Arsenal chce Manchesteru zkazit obhajobu

Na anglické půdě se fotbalisté Manchesteru United s Arsenalem potkávají ve vypjatých soubojích už 115 let, ale nadcházející souboj vnese do soupeření velkých rivalů nový rozměr. Tradiční kluby se poměří vůbec poprvé v historii v pohárové Evropě a v sázce je hodně - postup do finále Ligy mistrů.

Rozpis semifinále Ligy mistrů

O šancích obou týmů hodně napoví středeční úvodní semifinálový duel v Manchesteru, jehož tým na evropské scéně neprohrál už 23 zápasů a nyní jako vůbec první celek v Lize mistrů pomýšlí na obhajobu vítězství. Arsenal touží po tom, aby po třech letech proklouzl do finále.

"To je naše jediná touha, vůbec nehledíme na to, s kým hrajeme. Abychom uspěli, potřebujeme hodně víry ve vlastní síly, která je nyní dost silná," pochvaloval si kouč Arséne Wenger, jaké v jeho týmu vládne sebevědomí, i když Arsenal v anglické lize za Manchesterem zaostává o dvanáct bodů. "Když ze sebe vydáme to nejlepší, naše šance jsou velké."

Palebná síla "Kanonýrů" však bude v Manchesteru oslabená. Nastoupit nemůže zraněný Robin van Persie, ruský kanonýr Andrej Aršavin za Arsenal v pohárech hrát nemůže, protože v nich na podzim hájil barvy Petrohradu.

Naděje Wengera se tak upínají k Emmanuelu Adebayorovi, který v posledních osmi zápasech v Lize mistrů nasázel osm branek. Tožskou hvězdu má vydatně podporovat kapitán Cesc Fabregas, jenž se dostává do formy po zranění kolena a jeho dvě branky v nedělním duelu proti Middlesbrough razantní vzestup výkonnosti potvrdily. "Vypadá v každém zápase lépe a lépe," pochvaloval si Wenger, který i na Old Trafford Fabregasovi svěří hodně ofenzivních úkolů.

Wenger nemůže počítat ani s levým obráncem Gaelem Clichym a stoperem Williamem Gallasem, zatímco fanoušky Arsenalu potěšilo, že se do branky už vrátila uzdravená jednička Manuel Almunia.

Manchester chce Arsenalu oplatit i listopadovou ligovou prohru 1:2. United v sobotu poslali všem soupeřům jasný vzkaz, že jejich nepřesvědčivá forma z posledních týdnů je minulostí. S Tottenhamem prohrávali 0:2, ale jejich pětibranková smršt za 25 minut brala dech.

"Tak, jak jsme hráli po poločase, musíme příště hrát od první minuty. I když ten konec byl fantastický," uvedl obránce Nemanja Vidič. "S Arsenalem bude hlavní, abychom doma neinkasovali. O náš útok strach nemám, máme v něm tolik vynikajících hráčů, kteří určitě skórují," uvedl srbský zadák.

Velký den může zažít záložník Ryan Giggs, kterého hráči z Premier League v pondělí vyhlásili nejlepším hráčem soutěže a velšská legenda zřejmě už v duelu s Arsenalem oblékne dres United v 800. utkání v kariéře. "Ale abych byl upřímný, tak mě víc zajímá zápas samotný. Není moc větších zápasů než semifinále Ligy mistrů," prohlásil Giggs.

Zápas mezi Manchesterem a Arsenalem začne ve středu ve 20:45, přímý přenos vysílá ČT2 a hlavním rozhodčím je Dán Claus Bo Larsen.

Předpokládané sestavy:
Manchester: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidič, Evra - Anderson, Carrick, Giggs - Ronaldo, Berbatov, Rooney.
Arsenal: Almunia - Eboué, Touré, Djourou, Gibbs - Walcott, Fabregas, Denilson, Nasri - Adebayor, Bendtner.

Střet titánů: Barcelona vyzve Chelsea

[ 28. 4. 2009 - ČTK | Foto: goal.com ]