Neděle přinesla vítězství klubů z Liverpoolu

Anglická Premier League má za sebou nedělní zápasy 35. kola. Stále ještě o titul bojující Liverpool si připsal pohodlné vítězství nad Newcastlem, kterému se stále vzdaluje účast v příštím ročníku Premier League. Zaváhání z minulého kola napravil Everton a uspěl na půdě Sunderlandu.

Everton si poradil se Sunderlandem

Fotbalisté Sunderlandu podali další špatný výkon a zaslouženě dnes prohráli s Evertonem. Se svěřenci Ricky Sbragiy to tak nevypadá vůbec dobře, naopak parta kolem Davida Moyese se minimálně na jeden den dostala na páté místo tabulky.

Hostující Toffees byli hned od začátku utkání mnohem aktivnější a celkově působili svěžejším dojmem. Naopak Black Cats vypadaly unaveně a znuděně. A obraz hry se promítal i do výčtu šancí, Martina Fülopa prvně vyzkoušel Tim Cahill, těsně mimo poté pálil Jo.

O první branku zápasu se pak postaral Steven Pienaar. Jihoafrický reprezentant si po přihrávce od Joa poradil s bránícím Philem Bardsleym a svým třetím gólem v této sezóně poslal hosty do vedení.

Sunderland krátce nato mohl vyrovnat, ale Tim Howard si s hlavičkou Danyho Collinse poradil. Americký brankář už o chvilku později mohl z povzdálí sledovat, jak jeho spoluhráč Marouane Fellaini zvyšuje na 2:0.

Belgický záložník, kterého bylo snad plné hřiště, převzal přihrávku od Pienaara a s velkým přehledem překonal brankáře Fülopa. Po této brance už byl zápas prakticky rozhodnut.

Alespoň jiskřičku naděje mohl pro domácí vykřesat Steed Malbranque, s jehož nebezpečně zahraným přímým kopem si však Howard poradil a konečky prstů vytlačil míč nad břevno.

Sunderland - Everton 0:2 (0:0)

Branky: Pienaar (48.), Fellaini (71.)

Na Anfield padaly branky, břevna i karty

Pro diváky zajímavou podívanou přinesl duel mezi Liverpoolem a Newcastlem United. Vyjma tří gólů viděli také hned tři břevna a rovněž červenou kartu, kterou dostal hříšník Joey Barton.

Newcastle do zápasu vstoupil velice aktivně a útočné trio Peter Lovenkrands, Obafemi Martins a Mark Viduka dělalo obraně Reds nemalé problémy. K přímému ohrožení brány Pepého Reiny se však Magpies příliš nedostávaly, výjimkou byla akce Lovenkrandse, který se však kvůli své kličce na brankáře dostal do příliš ostrého úhlu a minul.

Na druhé straně zkoušel z přímého kopu štěstí Steven Gerrard, ale Steve Harper byl pozorný. První gólová akce domácích tak přišla až v 22. minutě a velkou měrou se na ní podílely i chyby hráčů Newcastlu.

Mark Viduka na půlicí čáře trošku nepochopitelně hlavičkoval dozadu namísto dopředu, k míči se přes Gerrarda dostal Dirk Kuyt a přesným centrem našel na zadní tyči zcela volného Yossiho Benayouna, který už měl snadnou úlohu. Situace trošku zaváněla ofsajdem, ale rozhodčí ji pustili.

A už o dalších šest minut později to bylo o dvě branky. Na rohový kop Stevena Gerrarda si krásně naběhl Kuyt a zblízka nedal Harperovi šanci. Tento gól jde zase na vrub Habiba Beyeho, jenž si Kuyta ve vápně nepohlídal.

Do přestávky mohl zvýšit vedení domácích Xabi Alonso, ale jeho rána jen orazítkovala břevno soupeřovy brány. Reds každopádně svého soupeře jasně přehrávali a otěže utkání pevně dřímali ve svých rukou.

Stejný scénář pokračoval i po přestávce, Liverpool měl více ze hry a zejména kapitán Gerrard se často pokoušel o střelbu ze střední vzdálenosti, ale jeho rány vždy minuly svůj cíl. S postupujícím čase rostla frustrace Newcastlu a Alan Smith mohl být hodně rád, že za svůj tvrdý zákrok viděl jen žlutou kartu.

Že si brankář Harper umí postavit tyče poznal po 70 minutách hry znovu Xabi Alonso, který podobně jako v první půli trefil pouze břevno. Podobně si pak ještě v úplném závěru utkání vedl Gerrard, ale to už hrál Liverpool přesilovku.

Joey Barton totiž deset minut před koncem kdesi u rohového praporku naprosto zbytečně zajel do Xabiho Alonsa a zařídil jeho nucené střídání. Rozhodčí Phil Dowd zcela správně ukázal záložníkovi „strak“ červenou kartu. Jistou frustraci a neschopnost demonstroval i faul Fabricia Colocciniho na Gerrarda, ten byl oceněn jen žlutě.

V samém závěru utkání si pak šanci připsal Michael Owen, ale Pepé Reina byl na místě. Namísto toho tak ještě hosté kapitulovali potřetí, když se po centru Fabia Aurelia zblízka trefil střídající Lucas Leiva.

Liverpool FC - Newcastle United FC 3:0 (2:0)

Branky: Benayoun (22.), Kuyt (28.), Lucas (87.)