Příbram bez Moralese otočila duel s Olomoucí

Příbram dokázala po odchodu italského kouče Massima Moralese otočit utkání se Sigmou Olomouc a po výhře 2:1 se výrazně přiblížila záchraně. Středočeši v duelu 27. kola nezvládli první poločas, prohrávali po Ordošově trefě, ale po pauze se postarali o obrat hlavičkující Borek a v nastavení sedmnáctiletý Fantiš. To už hosté hráli o deseti bez vyloučeného Nepožitka.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

Asistenti Petr Čuhel s Jiřím Rybou, kteří převzali mužstvo po Moralesovi, sice slibovali, že hráče na souboj s Olomoucí pořádně nabudí, ale od úvodu hráli s mnohem větším zaujetím hosté. I bez potrestaného špílmachra Melinha daleko lépe kombinovali a dostávali se k náznakům šancí. Finální fáze jim však zpočátku příliš nevycházela. Ve čtvrté minutě se zjevil v dobré pozici Janotka, ale zakončení vůbec nezvládl a technickou střelou vysoko překopl Hruškovu branku.

Domácí dál pokračovali ve slabém výkonu, kterému scházela většina prvoligových atributů, a celkem logicky je za to stihl trest. Do Janotkova centru z pravé strany se ve 24. minutě nádherně položil Ordoš a přesnou ranou z voleje poslal Sigmu do vedení. Šestadvacetiletý útočník si připsal osmou trefu v sezoně.

Za deset minut mohl zvýšit Komárek, ale nedůraz příbramské obrany ani nadvakrát nepotrestal, když místo střely zbytečně kličkoval. Domácí se k ohrožení gólmana Lovásika, jenž nahradil zraněného Drobisze, dostali až v závěru poločasu, Plašilově dalekonosnému pokusu po přihrávce od Nechvátala chyběl přibližně půlmetr.

Z kabin však vyběhla úplně jiná Příbram. Na olomouckou branku se začal valit jeden útok za druhým, Středočeši hrozili hlavně ze standardních situací. V 49. minutě si naskočil na přímý kop Borek a Lovásik jen se štěstím nadvakrát ztlumil balon. Za dvě minuty už ale od stejného hráče inkasoval, Borkovu hlavičku po centru Pleška zaregistroval až v síti.

Domácí vyrovnávací gól velmi povzbudil a po hodině hry mohli dokonce otočit skóre. Plašil však po rohovém kopu hlavičkoval těsně mimo. Hosté se postupně vymanili ze sevření a těžiště hry se přesunulo do středu pole. Přesto měly oba týmy prvotřídní šanci, aby strhnuly výhru na svoji stranu. Krátce poté, co musel v 84. minutě pod sprchy po druhé žluté kartě olomoucký Nepožitek, trefil jeho spoluhráč Toleski břevno, na druhé straně Klesa nezvládl svůj lob.

Přesto se nakonec domácí dočkali zřejmě klíčových tří bodů, když po Klesově centru ze strany dokonal hlavou obrat střídající Fantiš. Příbramský mladíček dal první ligový gól a přiblížil svému týmu vysněnou záchranu. Naopak Olomouc po šesti zápasech prohrála a zkomplikovala si boj o evropské poháry.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 2:1 (0:1)
Branky: 51. Borek, 90.+1 Fantiš - 24. Ordoš.
Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Tacina.
ŽK: Komárek, Nepožitek, Kaščák. ČK: 84. Nepožitek (Olomouc).

Příbram: Hruška - Plašil (90. Kalabiška), Müller, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Nechvátal (46. Fantiš), Tarczal, Pleško (70. Šmejkal) - Borek - Huňa. Trenér: Čuhel.
Olomouc: Lovásik - Rossi, Komárek, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Nepožitek - Janotka (79. Toleski), Ordoš, Štěpán (63. Petr) - Hubník. Trenér: Psotka.

[ 9. 5. 2009 - ČTK | Foto: Frontpage ]