Chramosta si pohrál s obranou Baníku

Hráči Baníku Ostrava podlehli v pondělní dohrávce 27. kola Gambrinus ligy Mladé Boleslavi 0:2. Oba góly hostů vstřelil mladý útočník Jan Chramosta.

Začátek zápasu se kvůli vydatnému dešti a bouřce zpozdil o šest minut, staronový kouč na lavičce hostů Dušan Uhrin mladší si tak na obnovenou premiéru musel počkat déle, než předpokládal.

Mokrý terén od začátku více vyhovoval technickým hráčům na obou stranách. Když se pak v 6. minutě krásně přes Neuwirtha uvolnil Francouz Sylvestre a nabídl šanci mladíku Chramostovi, Baník prohrával 0:1. Útočník hostů technicky zakroutil míč z hranice šestnáctky přesně k zadní tyči Bučkovy branky.

Obrana domácích vypadala hodně zranitelně. Ve 24. minutě vypadl Bučkovi míč po další krásné akci a střele Chramosty, který se opět uvolnil přes Neuwirtha. Ovšem dorážející Kysela stál naštěstí pro domácí v ofsajdu a gól tedy neplatil. Baník se snažil útočit, ale výraznější šanci si v prvním poločase nevypracoval, naopak z brejků často hrozili hosté.

Hned na začátku druhého poločasu dostal kolmou přihrávku za obranu opět Chramosta a Neuwirth jej znovu neúspěšně stíhal. Útočník hostů pak na hranici pokutového území vybíhajícího brankáře lehce přehodil a vstřelil už svůj druhý gól v utkání a celkově pátý v šestém ligovém startu.

Když byl po druhé žluté kartě za další tři minuty vyloučen domácí stoper Pavlík, vypadalo to s Baníkem hodně špatně. Sylvestre v následné akci už střílel do prázdné branky, ale trefil probíhajícího Chramostu, střelu dorážejícího Kysely zase na brankové čáře zlikvidoval obránce Tomašák.

V závěru zápasu byl několikrát blízko hattricku Chramosta, ale v největší šanci trefil v 87. minutě pouze tyč. Baník Ostrava pokračuje v mátožných výkonech, Uhrinovi naopak vyšla premiéra na jedničku.

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 6. a 47. Chramosta.
Rozhodčí: Drábek - Chytil, Drastík.
ŽK: Petr Pavlík II - Pecka. ČK: 50. Petr Pavlík II (Ostrava).
Diváci: 3013.

Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Petr Pavlík II, Tomašák - Rajtoral (54. Otepka), Lička, Marek, Mičola (54. Metelka) - Lukeš, Zeher (75. Kraut).

Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, V. Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Hrdlička, Sylvestre (68. Opiela), Poláček - Chramosta, Papadopulos (35. Pecka).