Inter - Campione d'Italia

Inter Milán o víkendu definitivně získal svůj 17. titul pro mistra Itálie a dovršil zlatý hattrick, získal třetí Scudetto v řadě. Hodně se vyjasnil i boj o pozice v Lize mistrů, především díky dalšímu zaváhání Janova.

Tabulka Serie A

Interu zajistila titul porážka AC Milán

Inter Milán si mohl titul zajistit vlastní výhrou, ale jeho zápas byl na programu až v neděli večer. Rozhodnutí tak přinesl už sobotní večer, kdy Udine přehrálo doma brankami D'Agostina se Zapatou AC Milán a bylo rozhodnuto. Inter tak v neděli přivítal Sienu naprosto uvolněný a zápas pojal jako oslavu titulu. Siena si nakonec odvezla porážku "pouze" 0:3, o branky se v dresu staronového mistra podělili Esteban Cambiasso, Mario Balotelli a Zlatan Ibrahimovič. Právě Zlatan Ibrahimovič má jako jediný z Interu v sezoně ještě o co hrát, v tabulce střelců ztrácí na vedoucího Marca Di Vaia jedinou branku.

Juventus bez formy, tlačí se na něj Fiorentina

Těžkou krizi prožívá Juventus. Z druhého místa už dávno spadl na třetí a díky neustálým zaváháním se na klub z Turína tlačí už i čtvrtá Fiorentina. O víkendu Juventus doma prohrával s Atalantou už od druhé minuty brankou Cigariniho. Vývoj zápasu sice rychle otočili Iaquinta se Zanettim, ještě před přestávkou ale srovnal
Pellegrino a Juventus už se na další branku nezmohl.

Pouze o bod za Juventusem tak už je na čtvrtém místě Fiorentina. Té, narozdíl od Bianconeri, funguje obrana na jedničku a k výhře doma nad Sampdorií tak Fialkám stačila jediná branka, kterou dal už po dvaceti minutách Alberto Gilardino. Tomu přesně namazal do vápna Juan Vargas, který v posledních zápasech na postu levého křídla opravdu září, stejně jako mladý Jovetič.

Fiorentina díky výhře znovu odskočila Janovu, který na ní aktuálně ztrácí už pět bodů. CFC Janov totiž nedokázal doma porazit zachraňující se Chievo Verona. Hosté z Verony vedli brankou Pinziho, po přestávce sice vyrovnal z penalty Milito a do vedení domácí poslal Olivera, poslední slovo měl ale Sergio Pellissier, který
zajistil remízu 2:2.

Přestřelku viděli diváci v Římě. Domácí AS poslal rychle do vedení Perrotta, Catania ale hned vyrovnala brankou Tedesca. Ještě do poločasu se ale trefili Vučinič a znovu Perrotta a zdálo se být rozhodnuto. Po přestávce ale Catania zabrala a Mascara s Morimotem dokázali vyrovnat. Už se zdálo, že utkání skončí remízou, ale v nastaveném čase se trefil Christian Panucci a zajistil Římu výhru, která ho udržela na šestém místě. Na Vlky se totiž tlačí Palermo, které dokázalo porazit Lazio. Zápas orámovaly dvě branky, v páté minutě proměnil penaltu domácí Miccolli, tři minuty před koncem dal konečnou podobu skóre Guilio Migliaccio.

Souboj o záchranu: Turín, Bologna i Reggina slaví výhru

Z týmů bojujících o záchranu překvapil hlavne Turín. Ten hrál v Neapoli a v poločase prohrával brankou Inácia Pii, ale po přestávce se zvedl a dokázal zápas otočit. Nejprve vyrovnal Rolando Bianchi a důležité tři body zajistil Alessandro Rosina. Tři body brala i Reggina. Ta prohrávala doma s Cagliari brankou Lazzariho, ale do poločasu srovnal Ceravolo a po přestávce Franco Brienza zajistil výhru domácím. V přímém souboji pak tři body slaví Bologna. Ta sice prohrávala doma s Lecce po brance Tiribocchiho, ale do přestávky vyrovnal Marco Di Vaio, pro kterého to byla už 23. branka v letošním ročníku. Brzy po přestávce byl navíc vyloučen hostující Papadopoulos a Bologna měla výhodu jednoho muže navíc. Tu využil až v nastaveném čase Sergio Volpi a zajistil tak Bologni hodně důležité tři body. Naopak Lecce kleslo na poslední místo.

[ 18.5.2009 - Zdeněk Leitkep | Foto: uefa.com ]