Turín opouští Serii A

Serie A má za sebou poslední kolo, které přineslo odpovědi na poslední nezodpovězené otázky letošního ročníku. Třetím sestupujícím se dnes stal Turín, korunu krále střelců vybojoval Zlatan Ibrahimovič.

Konečná tabulka Serie A

Ancelotti udržel s Milánem přímý postup do LM a odchází

Největší pozornost byla upřena do Florencie, kde se domácí Fialky snažily proklouznout přímo do LM na úkor AC Milán. Milán ale ukázal, jak velkým je týmem a ve Florencii dokázal vyhrát. O branky se po přestávce postarali Kaká a Pato. Větší bomba ale vybuchla na pozápasové tiskové konferenci, kde hostující trenér Carlo Ancelotti oznámil svůj odchod z AC Milán. Zároveň s ním odchází i Paolo Maldini, který se dnes definitivně rozloučil s červenočerným dresem a jako jedna z největších legend italského fotbalu odchází do fotbalového důchodu.

Loučení legendy se konalo i v Turíně. Tam se domácí fans loučili s Pavlem Nedvědem, který v duelu s Laziem zakončil svou bohatou kariéru. U loučení byli po celý zápas v dresu Lazia i David Rozehnal s Liborem Kozákem. Výsledek zápasu určil Vincenzo Iaquinta, který nejprve hned ve třetí minutě poslal Starou dámu do vedení a po přestávce vytěžil z přihrávky Pavla Nedvěda i druhou branku.

Turín v Římě vedl, nakonec ale sestupuje

Velmi zajímavou podívanou nabídl i duel AS Řím - FC Turín. Turín potřeboval k záchraně vyhrát a už v 9. minutě šel překvapivě do vedení brankou Vailattiho. Domácí sice otočili brankami Meneze s Vučiničem, ale Turín se dál rval o záchranu. Konec nadějí ale přišel 10 minut před koncem. Ivan Franceschini viděl druhou žlutou kartu, šel pod sprchy a z penalty poslal Řím do dvoubrankového vedení Totti. V závěru sice snížil Ventola, ale Turín v tu chvíli zamířil do Serie B.

Bologna totiž měla svůj zápas s Catanií pevně v rukou a už po půlhodině hry vedla o dvě branky. Pak sice snížil Morimoto, ale Marco Di Vaio svou brankou definitivně rozhodl a záchránil Bolognu v Serii A, navíc se brankou přiblížil k titulu krále střelců.

Ten ale stejně nakonec nezískal. Inter Milán hrál totiž doma s Atalantou a už ve 12. minutě dával Zlatan Ibrahimovič na 2:1 pro domácí, čímž Di Vaia dotáhl. Atalanta ale bojovala a Cigarini s Donim otočili, konečné slovo měli ale znovu domácí. Cambiasso vyrovnal a devět minut před koncem se opět trefil Zlatan Ibrahimovič a definitivně uzmul titul pro krále střelců.

Velkou přestřelku viděli diváci v Udine. Domácí tam vedli už v 15. minutě nad Cagliari o tři branky, když se trefili Asamoah, Pepe a Floro Flores. Po přestávce ale rychle snížili Acquafresca s Parolou na rozdíl jediné branky a zápas se znovu otevřel. Ovšem jenom na chvilku, domácí totiž brankami Pasqualeho, Quagliarelly a Ighala stanovili konečné skóre na 6:2.

Neapol konečně vyhrála

Dlouho očekávanou výhru si připsala Neapol. Ta doma rozhodla proti Chievu velice rychle, v prvních dvaceti minutách se trefili Montervino, Bogliacino a Inácio Pia a bylo hotovo. Rychle doma vedlo i Palermo nad Sampdorií. Na branky Miccolliho se Succim ale odpověděli Pazzini a Stankevičius a zápas tak skončil remízou. Remízou skončil také duel sestupující Regginy se Sienou, když na branku domácího Stuaniho z penalty dokázal odpovědět Massimo Maccarone.