Jihlava třetí, čeká se na rozhodnutí Čáslavi

Letošní ročník druhé fotbalové ligy zavírá své brány. Největší překvapení se zrodilo na hřišti Bohemians 1905. Divácky nabitý Ďolíček poprvé na jaře dokázalo vyloupit Ústí nad Labem, které se tak díky zisku tří bodů vyhouplo na čtvrtou pozici v tabulce. Třetí místo nakonec uhájila Jihlava, která zvítězila ve Fulneku. Pro příští dny se přesouvá pozornost k managementu Čáslavi. Klub sice vybojoval druhé postupové místo do první ligy, ale vedení klubu řeší, jestli práva na nejvyšší fotbalovou soutěž v Česku nepostoupí jinému klubu. Jasno bude jistě do 22. června, kdy je na programu rozlosování příštího prvoligového ročníku.

Tabulka II. ligy

Bohemians 1905 - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:1)
Severočeši o svém překvapivém vítězství v Praze rozhodli už v prvním poločase, když po devětadvaceti minutách dorazil míč do prázdné branky Veverka. Domácí si vytvořili dostatek příležitostí na vyrovnání, ale gólově se prosadit nedokázali. Ústí díky zisku tří bodů nakonec v tabulce předskočilo Duklu a končí letošní ročník na historicky nejlepším druholigovém umístění – čtvrté pozici. Čtyři minuty před vypršením normální hrací doby se na hřišit v dresu domácích objevil známý herec Ivan Trojan, který v nabitém Ďolíčku neskrýval nadšení z přijetí diváků. „Chtělo se mi brečet štěstím,“ rozplýval se bezprostředně po utkání.

FC Zenit Čáslav - FK Fotbal Třinec 2:1 (2:1)
Domácí nepřipustili žádné překvapení a nad Severomoravany zvítězili. Rozlučkový zápas pro trenéra Zenitu Miroslava Koubka, který se v příští sezoně představí na lavičce prvoligového ostravského Baníku, tak pro něj dopadl úspěšně. Jeho tříbodová derniéra položila své základy už v prvním poločase, kdy domácí v rozmezí osmi minut před koncem první půle, dokázali otočit nepříznivý stav z 0:1 na 2:1. Teď se zraky fotbalové veřejnosti upnou k vrcholovému managementu klubu, který by měl v dohledné době oznámit, zda využije práva postupu do nejvyšší fotbalové soutěže v Česku.

MFK OKD Karviná - FC Hradec Králové 2:1 (0:1)
Svěřenci trenéra Kalvody se s domácím publikem rozloučili výhrou. Odčinili tak předchozí nezdar v minulém kole v Opavě. Východočeši přitom na severu Moravy vedli úspěšným lobem Dvořáka. Jenže po přestávce se MFK povedl dokonalý obrat ve skóre. Hned tři minuty po přestávce srovnal střelou mezi nohy hradeckého brankáře Látal a devět minut před koncem utkání utěšenou střelou pod břevno rozhodl o výhře Karviné útočník Opic.

FC Slovácko - SFC Opava 2:1 (1:1)
Opavští navázali na nepovedené výkony na hřištích soupeřů a připsali si v Uherském Hradišti už pátou prohru v řadě. Soubor kolem trenéra Mazury šel v domácím prostředí do vedení už ve třinácté minutě, kdy se prosadil nejlepší hráč Slovácka v rámci jarní části sezony brazilský bek Cleber. Za dvacet minut už bylo vyrovnáno. Domácí obrana selhala a hostující Zapletal neměl problém dorazit míč z malého vápna za Filipkova záda. Rozhodující moment se na hřišti udál ve druhé minutě nastaveného času, kdy zajistil domácím vítězství hlavou Perůtka.

Fotbal Fulnek - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:2)
Domácí se rozloučili s 2. ligou podle očekávání patnáctou prohrou v řadě a na jaře svěřenci trenéra Chlebka nezískali ani bod. Vysočina si výhrou, kterou v prvním poločase zařídil jihlavský kanonýr Petr Faldyna. Jeho dva úspěšné střelecké pokusy ho s definitivní platností posunuli na druhé místo v tabulce střelců. Celkem si kapitán Jihlavských v letošní sezoně připsal 13 branek. Vysočina výhrou na severu Moravy si pojistila třetí místo v tabulce, které za jistých okolností stále ještě může být postupové do nejvyšší soutěže.

AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)
Domácí dokázali odčinit pětigólový příděl, který si převezli minulý týden z Jihlavy a na Strahově vyhráli v malém pražském derby nad Duklou 1:0. O vítězství sparťanské rezervy rozhodl osmnáctiletý záložník Folprecht, který technickou střelou obstřelil hostujícího gólmana. Dukla prohrou nakonec skončila až na pátém místě v tabulce, na kterou ji odsunulo překvapivou výhrou v Ďolíčku nad Bohemians 1905 fotbalisté Ústí nad Labem.

FC Vítkovice - 1. HFK Olomouc 1:1 (0:0)
Oba soupeři se rozloučili s letošní sezonou spravedlivou remízou. HFK se v příštím roce představí v třetiligové MSFL. Svěřenci trenéra Paličky měli před zápasem také jednu jistotu. Ať už by dnešní duel dopadl jakkoliv, tak letošní druholigový ročník nedokončí na lepším než čtrnáctém místě. V severomoravském derby šli do vedení hosté, domácí vyrovnali až v nastaveném čase. Domácí kanonýr Martin Jirouš potvrdil v zápase pozici lídra v tabulce střelců druhé ligy. Individuální statistiku ovládl se 16 vstřelenými brankami.

FK Baník Sokolov - FK Baník Most 5:0 (1:0)
Svěřenci trenéra Hejreta zopakovali podruhé na jaře suverénní vítězství 5:0 v domácím prostředí. Tentokrát si stejný brankový příděl odvezl ze západu Čech po Jihlavě také Most. Bilance nového uruguayského kouče Aňona na lavičce severočechů končí neslavně. Ze tří zápasů Baník jen jednou vyhrál. Ve zbývajících duelech odešel bez bodu.

[ 6. 6. 2009 - David Kratochvíl | Foto: ČTK ]