Štruncovy sady viděly nadprůměrný ligový zápas

AKTUALIZOVÁNO Hráči Viktorie Plzeň remizovali v dramatickém sobotním zápase 2. kola I. ligy s týmem Teplic 2:2. Celé utkání bylo ve znamení šancí a standardních situací na obou stranách a nakonec skončil zajímavý duel zaslouženou remízou.

Zápas měl velmi atraktivní a svižný začátek, protože v prvních jedenácti munutách padly tři branky. Už ve 2. minutě předvedl vynikající individuální akci od postranní čáry pravý obránce domácích Limberský, pronikl přes několik protivníků a vystřelil. Brankář Teplic Grigar míč jen vyrazil a zezadu nabíhající levý záložník Jiráček poslal míč k tyči za jeho záda.

Tepličtí reagovali velmi rychle. Odpověděli nebezpečnou hlavičkou Vachouška a o chvíli později v 8. minutě týž hráč vyrovnal nohou po výborné akci Vondráčkem a Rosou. Namlsaní diváci propukli v jásot znovu v 11. minutě. Z nacvičené standardní situace po trestném kopu naběhl zezadu osmnáctiletý levý obránce Lecjaks a prudkou ranou levačkou od tyče vrátil vedení na stranu Plzně.

Výborný a oboustranně aktivní fotbal se hrál až do konce poločasu. Už ve 14. minutě mohl vyrovnat velmi agilní Mareš, ale jeho tečovaná rána skončila těsně vedle. Mareš vystřelil do konce poločasu ještě dvakrát a domácí gólman Ticháček se v souboji s ním vyznamenal zejména ve 36. minutě. Domácí brankář si nemohl stěžovat na nedostatek práce, zapotil se také při ranách Stožického a Vachouška, při dorážce Matuly měl štěstí, že teplický hráč minul. Tepličtí ve druhé půli přidávali na tempu a vůbec se nechovali jako hostující tým.

Plzeň, dirigovaná s přehledem hrajícím Horváthem, měla také řadu příležitostí. Rada však hlavičkoval mimo, Grigar měl dvakrát starosti se střelami Petržely, Limberského, Horváth a Bakoš minuli.

I po přestávce se hrál fotbal ve vysokém tempu a na hřišti se také dost přitvrdilo. Plzeň se snažila dostat tým Teplic pod tlak, Horváth začal hrát více vpředu, domácí přidali i na presinku, ale hosté odolávali. Snažili se chodit do brejků a stříleli z dálky. Plzeňští měli za stavu 2:1 dvě obrovské šance mezi 65. a 70. minutou. V prvním případě Grigar reflexivně vyrazil ránu Petržely a Střihavka vzápětí přestřelil. Ve druhé případě šel Petržela sám na Grigara a střílel také nad.

Na hřišti to začalo pěkně jiskřit a příbývalo standardních situací v blízkosti obou branek. Tepličtí si nakonec díky své chytrosti i troše štěstí odvezli bod. Postaral se o něj obránce Vidlička v 74. minutě přízemní tečovanou ranou za Ticháčkova záda. Byl to jeho první gól v dresu Teplic.

Plzeňská Viktorka vůbec nekalkulovala s bodem a útočila dál. V 78. minutě byl Vidlička podruhé spasitelem, když odkopl Grigarem vyraženou Horváthovu ránu do bezpečí. V 84. minutě si mohli Tepličtí odvézt všechny tři body. Lecjaks špatně odkopl a najednou byl ve stoprocentní gólové šanci střídající Mahmutovič. Ticháček předvedl proti jeho střele zblízka životní zákrok. Poslední příležitost strhnout výhru na plzeňskou stranu měl z trestného kopu Horváth, ale jeho střela šla nad břevno.

Gambrinus liga, 2. kolo:

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 2. Jiráček, 11. Lecjaks - 8. Vachoušek, 74. Vidlička. Rozhodčí: Makovička - Ubias, Štěrba. ŽK: Hájovský, Rýdel, Limberský - P. Lukáš, Matula, Stožický. Diváci: 4085

FC Viktoria Plzeň: Plzeň: Ticháček - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (70. Rajtoral), Rýdel, Horváth, Jiráček (73. Navrátil) - Bakoš (86. Mlika), Střihavka. Trenér: Pavel Vrba

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Klein, P. Lukáš, Rosa - Matula, Vychoušek, Stožický (64. Hesek), Ljevakovič (54. Mahmutovič) - J. Mareš, Vondrášek (85. Doležal). Trenér: Jiří Plíšek