Příbram měla Spartu na lopatkách, střelci ale selhali

[b]Aktualizováno[/b]. Hráči Příbrami remizovali v sobotním střetnutí 3. kola I. ligy na domácím hřišti s týmem pražské Sparty 1:1 a měli zejména ve druhém poločase k vítězství mnohem blíže. Autorem vedoucí branky Sparty byl ve 41. minutě Václav Kadlec, v 68. minutě vyrovnal Dos Santos.

Začátek utkání patřil Příbrami, která měla v prvních osmi minutách dvě slibné situace. V 6. minutě domácí zahrávali roh, ale Klesovu ránu z gólové pozice obrana Sparty zblokovala. V 8. minutě vypracoval šanci pro Huňu zlevé strany Rodrigues, ale útočník se nedostal k důrazné střele. Hned poté zaútočila Sparta, rozběhl se Berger a jeho tečovaná dělovka skončila vedle.

Po deseti minutách vstal z lavičky Martin Hašek, který byl v tomto střetnutí hlavním koučem, protože Jozef Chovanec sledoval ve Slovinsku utkání NK Maribor, soupeře v Evropské lize, a hlasitě hnal svůj tým do útoku. Sparťané ho poslechli a byli do konce poločasu zřetelně lepším mužstvem. Nejdříve předvedl vynikající individuální akci Václav Kadlec a neměl komu přihrát. Takže vystřelil, ale Krbeček byl připraven. Kadlec s Wilfriedem v útoku výtečně spolupracovali a vymysleli tři výborné šance. Dvakrát vystřelil Wilfried ze stoprocentních gólových pozic doprostřed brány, potřetí to na sebe vzal po centru Bergra ve 41. minutě Kadlec a krásně přehodil Krbečka na 0:1.

Vzápětí mohla Sparta děkovat brankáři Blažkovi, že Příbram nevyrovnala. Šel Plašilovi pod nohy a míč mu čistě sebral. Po přestávce měla Sparta další dvě šance, ale Příbram začala zvedat hlavu a nechtěla se smířit s tím, že doma prohraje. Klesovi míč v šanci ukopl Pamič, Huňa po Klesově centru hlavičkoval nepřesně a v 68. minutě Spartu pokořil v pravém slova smyslu střídající Brazilec Dos Santos, jemuž se v Příbrami přezdívá také Cafú. Převzal Tarczalem rozehraný míč a šel sám na brankáře Blažka, jemuž dal gól na 1:1 efektními "jesličkami."

Příbramští začali myslet i na vítězství. Mohli ho získat v 76. minutě. Pleško napálil balón do břevna, Huňa šel do dorážky nůžkami, ale bohužel netrefil. V 80. minutě mohl zopakovat svůj kousek Dos Santos, ale rakouský stoper Hoheneder, hrající místo Řepky, ho dobře zastavil. V 86. minutě měla Příbram výhru na dosah potřetí, ale Pleško ukvapeně vystřelil, aniž by si všiml, že mu nabíhají volní spoluhráči. Domácím se pak měli ještě další dvě možnosti. Unikajícího Huňu však velmi nekompromisně na hranici faulu zastavil Hubník a dvousetprocentní gólovou šanci zkazili Příbramští sami. Vyznamenal se však i Blažek. Reflexivně vyrazil střelu Huni a vzápětí zastavil i dorážku Rodriguese.

Gambrinus liga, 3. kolo:

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branka: 68. Dos Santos - 41. V. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Košec. ŽK: Štochl - Wilfried, Kušnír, Jirouš. Diváci: 7156

1. FK Příbram: L. Krbeček - M. Plašil, Müller, J. Štochl, Nohýnek (57. Dos Santos) - Klesa, Dort (46. Pleško), Tarczal, Rodrigues, Šmejkal (71. Pilík) - Huňa. Trenér: Karel Marko.

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Hoheneder, R. Hubník, Pamič - Vacek, Berger, Hušek (77. Střeštík), Kalouda - Wilfried (71. Jirouš), V. Kadlec (85. Prudnikov). Trenér: Martin Hašek