Šimákův Stuttgart si zahraje Ligu mistrů

Dva čeští fotbalisté se mohou po středečních odvetách čtvrtého předkola fotbalové Ligy mistrů těšit na boje v základních skupinách této prestižní evropské klubové soutěže. Londýnskému Arsenalu k postupu přes skotský Celtic nepomohl zraněný český záložník Tomáš Rosický, ale "kanonýři" i tak neměli problém a po dvou vítězstvích v pohodě postupují do další fáze Champions League.

Naopak záložník VfB Stuttgart Jan Šimák se v odvetě s rumunským Temešvárem podíval na hřiště, byť na trávník nastoupil až v 67. minutě. Německý tým doma uhrál bezbrankovou remízu, což mu při výhře 2:0 z prvního duelu stačilo k postupu.

Ze hry je naopak české duo Zdeněk Pospěch, Libor Sionko. Jejich FC Kodaň prohrál na půdě Apoelu Nikósie 1:3 a jelikož doma Dánové vyhráli gólem Pospěcha jen 1:0, musejí na základní skupinu prestižní soutěže zapomenout. Tam naopak poprvé v historii postoupil APOEL.

Do základní skupiny se nepodívá ani přemožitel Slavie, tým Šeriff Tiraspol. Ten prohrál i druhý duel s Olympiakosem Pireus a čeká na něj start ve skupině Evropské ligy.

Olympiakos Pireus - Šeriff Tiraspol 1:0 (0:0)
Branka: 82. Mitroglu.
První zápas 2:0, postupuje Olympiakos.

APOEL Nikósie - FC Kodaň 3:1 (3:1)
Branky: 18. z pen. a 41, Michail, 2. Kosowski - 22. N´Doye.
Český obránce Zdeněk Pospěch nastoupil v základní sestavě dánského týmu a odehrál plnou porci minut. Jeho krajan a spoluhráč Libor Sionko nastoupil až v 65. minutě.
První zápas 0:1, postupuje APOEL.

Arsenal - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)
Branky: 28. Eduardo z pen., 53. Eboué, 74. Aršavin - 90+2. Donati.
Český fotbalista Tomáš Rosický nebyl kvůli zranění ani na lavičce náhradníků Arsenalu, ze stejného důvodu chyběl u hostů jeho krajan Milan Mišůn.
První zápas 2:0, postupuje Arsenal.

VfB Stuttgart - Temešvár 0:0
Český záložník Jan Šimák přišel na hřiště v dresu Stuttgartu v 67. minutě, v útoku rumunského týmu nenastoupil Lukáš Magera.
První zápas 2:0, postupuje Stuttgart.

Fiorentina - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Branky: 54. Jovetič - 35. Moutinho.
První zápas 2:2, postupuje Fiorentina zásluhou dvou branek vstřelených na hřišti soupeře.