2. liga: Opava zase nedala gól. Hledá střelce

Do nové sezony se zvlhlým střeleckým prachem vstoupili fotbalisté Opavy. Po čtvrté v řadě z pěti kol nedali gól a potřetí od začátku druholigového ročníku remizovali 0:0. Na svém kontě sice mají šest bodů, ale jenom dvě vstřelené branky. Za to fotbalistům z Ústí nad Labem to pálí náramně. Svěřenci Svatopluka Habance mají i po odehrané třetině podzimu na kontě plný počet bodů.

Aktuální kolo 2. ligy

Zlín – Karviná 1:0 (0:0)

Domácí před vlastním publikem opět vyhráli a udobřili si fanoušky po překvapivé prohřev minulém kole na hřišti nováčka soutěže Hlučína. Hosté přijeli s dobře propracovanou defenzívou, kterou dokázal jako jediný svou druhou brankou v sezoně prolomit domácí útočník Kroupa. Karviná si pak vypracovala dvě příležitosti ke skórování, ale domácí favorit si už vítězství vzít nenechal.

Opava – Sokolov 0:0

Kouč Opavy Radek Látal by si mohl podat inzerát v tomto znění: „Hledám střelce. Značka – spěchá. Jeho svěřenci už potřetí z pěti zápasů remizovali 0:0 a gól nedokázali vstřelit už ve čtvrtém zápase v řadě. Zápas byl na šance poměrně skoupý, ale v prvním poločase měla navrch Opava. Po přestávce Rozhodčí vyloučil na každé straně jednoho hráče a i proto už se utkání dohrávalo prakticky z povinnosti, protože ani jeden z týmů nechtěl riskovat, že ztratí alespoň bod za remízu.

Dukla Praha – Vlašim 5:1 (2:0)

Soubor kolem trenéra Bittengela konečně zabral. Na domácím hřišti předvedl ofenzivní podívanou, kterou odnesl pětigólovým přídělem nováček soutěže z Vlašimi. Ten tak prohrál už druhý zápas v řadě. Výraznou měrou se na vítězství Pražanů podílel kamerunský forvard Dani Chigou, který zaznamenal v zápase dvě branky. Hosté snížili až za stavu 0:5, kdy se v 76. minutě prosadil Kalabiška.

Most - Ústí nad Labem 1:2 (1:0)

Svěřenci Svatopluka Habance dál kralují 2. lize. Nic na tom nezměnilo ani severočeské derby, kde se do té doby neporažení hosté představili v Mostě. Domácí trenér udělal v sestavě hned pět změn oproti minulému kolu a hned první novic v mosteckém dresu poslal domácí do vedení. Jenže hosté v rozmezí 55. až 66. minuty skóre otočili a připsali si další tři body. Ani po pěti kolech tak neztratili ani bod.

Jihlava – Hlučín 0:0

Svěřenci trenéra Urbana nepodali před vlastními fanoušky proti nováčkovi soutěže z Vlašimi vůbec dobrý výkon. Měli sice po celé utkání mírnou územní převahu, ale na soupeře, který se v Jihlavě zaměřil pouze na bránění bezgólového výsledku, si nepřišel. Výjimkou byla akce po trase Vydra Tecl v závěru zápasu. Druhý jmenovaný ale v koncovce sám před brankářem selhal. I proto si Hlučín odvezl z metropole Vysočiny odvezl cenný bod.

Třinec - Vítkovice 3:0 (2:0)

Třinečtí po dvou porážkách v řadě nenechali v zápase proti Vítkovicím nikoho na pochybách, kdo si v sobotu dopoledne připíše do tabulky tři body. Hosté na těžkém terénu za celý zápas nic nepředvedli a když v průběhu utkání přišli i o gólmana Vaclíka, který se po faulu na Szmeka předčasně poroučel ze hřiště, měli domácí cestu za vítězstvím ještě lehčí. Jasno o vítězství domácích už bylo ale po prvním poločase.

Hradec Králové – Žižkov 1:0 (0:0)

Domácí, až na závěrečný tlak hostí byli v zápase lepším týmem, ale dlouho nedokázali skórovat. To se jako jedinému muži v utkání povedlo v 71. minutě Pilařovi, který Votrokům vystřelil tři body. Nejlepším hráčem zápasu byl ale vyhlášen gólman Východočechů Lindr, který domácí podržel v závěru utkání, Kdy si Pražané vytvořili drtivý tlak.

Čáslav - Sparta B 1:1 (1:0)

Domácí opět nedokázali na domácí půdě urvat tři body. Ve 28. minutě sice Čáslav poslal do vedení Markovič, ale hosté v 64. minutě po kombinaci na jeden dotek brankou Kadlece dokázali vyrovnat. Domácím ve zvratu výsledku nepomohlo ani vyloučení sparťanského Kroba, který se poroučel ze hřiště po druhé žluté kartě.