Sedm kulí v Hradišti, čtyři od Baroše

Čeští reprezentanti porazili ve středečním utkání 3. evropské skupiny kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010 San Marino v Uherském Hradišti 7:0. Čtyři branky vstřelil útočník Milan Baroš, uzdravený záložník Tomáš Rosický vydržel na hřišti do 56. minuty.

Otcovství Barošovi prospívá, smál se Hašek
Rosický: Na Citizens už budu připravený
Baroš: Se Svěrkym jsme na penaltě byli dohodnutí

Přehled 3. kvalifikační skupiny

Oproti sobotnímu duelu na Slovensku udělal trenér Hašek hned šest změn v základní jedenáctce. Stoperskou dvojici Sivok - Kadlec nahradili Hubník s Rozehnalem, Kadlec se přesunul na levý okraj obrany místo Jankulovského. Od začátku nenastoupili ani záložníci Štajner a Jarolím s Pudilem, v útoku chyběl Koller, který se v sobotu rozloučil s reprezentačním dresem. Proti jednomu z nejslabších týmů na světě Hašek nasadil tři záložníky. Kromě Rosického, který si po vlekém zranění zahrál soutěžní duel po 19 měsících, byli ve středu pole Plašil a Hübschman.

Český celek začal podle očekávání velmi aktivně a usadil se na polovině soupeře. První velkou šanci zazdil Necid, který si sice dobře zpravoval centrovaný míč, ovšem v koncovce nepotvrdil pověst střelce. Nejaktivnější z českých útočníku byl Baroš, jenže ani on nedokázal dlouho překonat hostujícího brankáře Simonciniho.

Ve 25. minutě začali nespokojení fanoušci pískat, když se ve velmi dobré pozici objevil jediný hostující forvard Selva a jen těsně minul Čechovu bránu. O chvíli později už však měli poprvé důvod k radosti čeští fotbalisté. Baroš převzal na polovině míč, zbavil se několika protihráčů a levačkou zavěsil. Těsně před konce první půle přišly další Barošovy chvíle, ve 44. minutě opět levačkou zvýšil a v nastaveném čase se ujal exekuce pokutového kopu, přestože byl sám faulován. Dloubáčkem doprostřed brány však potvrdil herní pohodu a díky němu měli Češi o přestávce tříbrankový náskok.

Krátce po změně stran domácí favorit přidal další zásah, tentokrát se mezi střelce zapsal Svěrkoš, jemuž pomohla při skórování teč hostujícího hráče. Další šance českého výběru měli Necid a Baroš, který se čtvrtého zásahu dočkal v 66. minutě, kdy uklidil do sítě odražený míč. Od páté inkasované branky začali hráči San Marina okatě zdržovat, na což v závěru doplatil Bacciocchi, který po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Svěřenci kouče Haška početní výhodu zúročili, skóre navýšil Necid. V nastaveném čase ještě neproměnil penaltu Svěrkoš, ale v nastaveném čase svou chybu napravil a přidal sedmý zásah.