Inter neměl problémy, Ranieriho premiéra úspěšná

Úspěšný debut na lavičce AS Řím zaznamenal v neděli trenérský světoběžník Claudio Ranieri. Jeho svěřenci vyhráli na hřišti Sieny 2:1 a připsali si na konto první tři body sezony. Úřadující mistr Inter Milán si na San Siru poradil s Parmou 2:0, o vítězství se postarala útočná tykadla Eto´o a Milito.

V této sezoně zatím neporažená Sampdoria Janov zavítala v zápase 3. kola na půdu Atalanty a opět získala plné tři body. Zvítězila ale jen těsně 1:0 zásluhou branky Manniniho a posledních čtyřicet minut utkání dohrávala v deseti, když byl vyloučen Tissone.

Nejvíce branek bylo v neděli k vidění na hřišti Udine, které si poradilo s Catanií 4:2. O výhru domácího mužstva se zasloužil především Di Natale, jenž si připsal hattrick. První body v nové sezoně získalo i římské AS, které nakonec porazilo domácí Sienu 2:1. V dresu poraženécho celku na trávník vyběhl i český zástupce Lukáš Jarolím.

Jak již bylo nakousnuto v úvodu, roli favorita potvrdil v neděli i úřadující mistr italské Serie A, milánský Internazionale. Svěřenci Josého Mourinha dokázali na domácí půdě zvítězit nad nováčkem z Parmy a připsali si důležité tři body. Neporazitelnost udržel další nováček nejvyšší italské soutěže Bari, jež v Palermu potřetí remizoval.

Po vysokém vítězství 4:1 nad Neapolí se stali novými lídry italské ligy fotbalisté FC Janov.

Italská liga, nedělní výsledky 3. kola:

Atalanta - Sampdoria 0:1 (0:0)
Branka: 63. Mannini. ČK: 52. Tissone (Sampdoria).

Siena - AS Řím 1:2 (1:0)
Branka: 26. Maccarone - 73. Mexes, 90. Riise.
Český fotbalista v dresu domácího celku přišel na hřiště v 66. minutě, kdy vystřídal Calaia.

Udinese - Catania 4:2 (1:2)
Branky: 29. Floro Flores, 55.,69. a 79. Di Natale - 11. Morimoto, 34. Mascara. ČK: 79. Codrea (Siena).

FC Janov - Neapol 4:1 (1:1)
Branky: 45. z pen. Floccari, 55. Mesto, 75. Crespo, 88. z pen. Kharja - 41. Hamšík. ČK: 28. Criscito - 45. Campagnaro, 87. Aronica.