Primera División: Favorité znovu nezaváhali

Čtyři týmy mají ve španělské Primera División po 2. kole plný počet bodů. Real Madrid přejel barcelonský Espaňol a před vlastním publikem mu nasázel tři branky, obhájce titulu Barcelona vyhrála 2:0 v Getafe, Valencia veze tři body z Valladolidu za divokou výhru 4:2 a Bilbao udolalo domácí Jerez 1:0. První vítězství zaznamenal také nováček z Tenerife.

Real zvítězil po skalpu La Coruňi také nad Espaňolem. Jen na střídačce začali utkání záložník Cristiano Ronaldo a kapitán Raúl. Obě hvězdy se ovšem v průběhu hry na trávníku přeci jen objevily. Hosté v utkání dominovali. Svou převahu gólově vyjádřili už ve 39. minutě, kdy se trefil Esteban Granero. Pojistku přidal v 78. minutě Guti. Definitivní podobu skóre určil ovšem střídající Cristiano Ronaldo. Portugalský záložník v nastaveném čase potřetí překonal gólmana Kameniho a Real v pohodě vyhrál 3:0.

Roli favorita potvrdila i Barcelona. Ta prozatím naplno využívá výhodného losu a na hřišti Getafe jasně dominovala. Kouč Guardiola dokonce nechal odpočívat na lavici náhradníků i útočníka Messiho či obránce Daniho Alvese. Obhájce titulu se poprvé prosadil až po změně stran. V 66. minutě vstřelil svůj druhý gól ve druhém utkání Zlatan Ibrahimovič. Na konečných 0:2 upravil skóre deset minut před koncem utkání náhradník Lionel Messi.

Stoprocentní zůstává po 2. kole i Valencia. Ambiciózní celek rozhodl o svém druhém vítězství v sezóně na půdě Valladolidu již v prvním poločase. Na trefu Davida Silvy sice odpověděl Alemán, jenže do konce první půle ještě skórovali Mata s Davidem Villou. Španělský kanonýr zařídil v 55. minutě Valencii dokonce tříbrankový náskok. Vysokou porážku alespoň zmírnil Manucho, který upravil na 2:4.
Pouze dva body zatím získal pohárový aspirant Villarreal. “Žlutá ponorka“ po remíze v Osasuně uhrál pouze bod i v domácím utkání s Mallorkou. Villarreal šel do vedení brankou útočníka Rossiho z 54. minuty. Vedení domácím vydrželo až do 75. minuty, kdy srovnal na 1:1 Borja Iglesias.

Ještě horší vstup do soutěže prožívá Atlético. Madridský celek se po prohře 0:3 v Málaze zřejmě neprobral, jelikož před vlastními fanoušky pouze remizoval 1:1 se Santaderem. Jurado sice ve 43. minutě otevřel skóre utkání, jenže hosté bleskově vyrovnali zásluhou Serrana. V dresu Atlética odehrál celé utkání český obránce Tomáš Ujfaluši.

Porážky z úvodního kola odčinili v domácím prostředí Sevilla s La Coruňou. Sevilla, která obhajuje třetí příčky z minulé sezóny, rozstřílela Zaragozu 4:1. Domácí šli do vedení již po osmi minutách hry trefou Konka. Dvakrát se poté trefil brazilský kanonýr Luis Fabiano a jednou se trefil i Perotti. Jedinzý gól nováčka zařídil Arizmendi v první půli. Deportivo po pohře s Realem zabralo a porazilo Málagu. Ke třem bodům stačil La Coruňi jediná přesný zásah. Vítězství 1:0 zařídil Deporu obránce Filipe.

Jediný gól stačil ke třem bodům i mužstvu Gijónu. Svěřenci kouče Preciada rozhodli o svém hubenéím vítězstvím nad Almerií již v 6. minutě, kdy se prosadil Diego Castro. Své první body si na konto připsali hráči Tenerife. Nováčků v letošním ročníku zdolal na svém hřišti Osasunu 2:1. Vítězný gól vstřelil v 63. minutě Ricardo. Hosté dohrávali utkání v devíti hráčích poté, co byli vyloučení Monreal a Nekounam. Naopak na historický první ligový bod i nadále čeká Jerez, který podlehl 0:1 Bilbau.