Real a Barcelona si s chutí zastřílely, oba pětkrát

Ani český obránce Tomáš Ujfaluši nezabránil debaklu svého Atlétika na Nou Campu. Obhájce titulu Barcelona v utkání 4. kola španělské Primera División madridský celek jednoznačně přejela a připsala si vysoké vítězství 5:2. S chutí si zastřílel také Real, který roznesl v poměru 5:0 nováčka z Jerezu. Dále se trápí Villarreal, jenž prohrál na hřišti Bilbaa 2:3.

Aktuální kolo Primera División

Barcelona vstoupila do utkání s Atlétikem skvostně, už po čtvrthodině hry vedla díky brankám Zlatana Ibrahimoviče a Lionela Messi o dvě branky. Madridské mužstvo, v jehož sestavě odehrál celé utkání i Tomáš Ujfaluši, inkasovalo do konce prvního poločasu ještě další dva góly. Poté, co gólmana Jiméneze překonali i Dani Alves a Seydou Keita, se hosté opět museli obávat, aby neodjeli se stejným debaklem jako v minulé sezóně, kdy na Nou Campu prohráli 1:6. Do konce prvního poločasu alespoň snížil Sergio Aguero.

Přijatelný výsledek pro hosty zařídil šest minut před koncem nejlepší kanonýr minulého ročníku Diego Forlán. Ovšem skóre utkání zpečetil nastaveném čase druhou trefou Lionel Messi, jenž rozhodl o konečném vítězství Katalánců 5:2.

Do čela tabulky se vyhoupl Real. “Bílý balet“ neztratil první body ani v duelu s Jerezem. Nováček v soutěži favoritovi nestačil a ze Santiago Bernabéu si odvezl debakl 0:5. Domácí vedli už od první minuty, kdy se trefila letní posila Cristiano Ronaldo. Dalších branek se diváci dočkali až v poslední čtvrthodině. Druhou trefu si připsal Ronaldo a skóre utkání uzavřel v 89. minutě Ruud van Nistelrooy.

Dobrý start do sezóny prožívá i Mallorca, která získala v úvodních třech zápasech sedm bodů. Tři body si svěřenci kouče Manzana připsali po utkání s Tenerife za přesvědčivou výhru 4:0. Hosté duel dohrávali v devíti hráčích poté, co byli vyloučeni Luna a Bertrán. První vítězství zaznamenala Almería, jenž přehrála Getafe 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve 48. minutě Míchel.

V zápasech 3. kola se poměrně dařilo hostujícím týmům. Tři body z hřišť soupeřů si přivezli Santander, Valladolid, Sevilla i Espaňol. Santander překvapivě vyhrál na hřišti Málagy. Na gól Arany odpověděl domácí Duda, ovšem vítězství 2:1 zařídil Racingu jedenáct minut před koncem Morris. Stejný výsledek zaznamenal i Valladolid, jenž si odvezl všechny body ze Zaragozy. O prvním plném bodovém zisku pro Valladolid rozhodl vítěznou trefou Sisi.

Vstup do ročníku se nevyvedl Osasuně. Ta v domácím prostředí podlehla Seville 0:2. Za hosty si připsal první branku po příchodu z Realu Álvaro Negredo. Španělský útočník poslal Sevillu ve 37. minutě do vedení, definitivní pojistku přidal v 71. minutě svou letošní první trefou Frédéric Kanouté. Překvapení se zrodilo v La Coruňe. Domácí Deportivo totiž podlehlo 2:3 barcelonskému Espaňolu, pro které to byly vůbec první body v letošní sezóně.

Zajímavý zápas se odehrál v Bilbau, kde domácí Athletic přehrál v ofenzivním představení 3:2 Villarreal. “Žlutá ponorka“ se zatím v novém ročníku trápí, z dosud odehraných tří utkání získali svěřenci kouče Valverdeho pouze dva body. V Bilbau prohrával Villarreal po prvním poločase po brankách Fernanda Llorenteho o dvě branky. Hosté sice v úvodu druhé půle snížili, jenže v 59. minutě vedení Bilbaa navýšil Javi Martínez. Santi Cazorla dokázal pět minut před koncem jen snížit na 2:3.

Své první body ztratila Valencia. Svěřenci kouče Emeryho v duelu s Gijónem prohrávali po brance Barrala z úvodu zápasu, ovšem ve 22. minutě srovnal stav David Villa a hned o minutu později byl vyloučen hostující Michel. Přesilovku domácí mužstvo zužitkovalo díky druhé trefě Villy z 60. minuty. Hosté ovšem nesložili zbraně a celý stadion dokonale zaskočili v 85. minutě, kdy vyrovnal na konečných 2:2 Grégory.