Juventus zachraňoval neporazitelnost až v závěru

Serie A v pátém kole přišla o oba dosud stoprocentní týmy, Juventus pouze remizoval v Janově a Sampdoria prohrála ve Florencii. První letošní bod naopak vybojovala Atalanta za remízu s Catanií. V čele tabulky jsou tak třináctibodoví Inter a Juventus před Sampdorií a Janovem.

Aktuální kolo Serie A

Juventus vedl, nakonec zachraňoval remízu

Juventus Turín ve šlágru kola na hřišti CFC Janov vložené páté kolo zakončoval, bylo tak už jasné, že může být jediným týmem, který si udrží stoprocentní bodovou bilanci. V Janově podle toho i začal a už v šesté minutě šel do vedení brankou Iaquinty. Janov ale zabral a po půlhodině hry vyrovnal Mesto. Ve druhém poločase pak domácí ještě přidali a střídající Crespo je dokonce poslal do vedení. V tu chvíli do konce zápasu zbývalo 15 minut a Janov byl na nejlepší cestě ke třem bodům. Jenomže do hry přišel David Trezeguet a tři minuty po svém příchodu zajistil Juventusu alespoň bod. Juventus se tak na čele tabulky připojil k Interu.

Inter přejel doma Neapol hlavně díky skvělému úvodu. Už po pěti minutách vedli Nerazurri 2:0 díky brankám svých útočních klenotů, Samuela Eto'a a Diega Milita. Po půlhodině hry navíc přidal třetí branku Lucio a zdálo se být rozhodnuto. Neapol sice rychle snížila Lavezzim, více už ale Inter nepovolil a bezproblémů si pohlídal tři body.

Sampdoria přišla o neporazitelnost ve Florencii

Sampdoria přijela do Florencie jako tým, který ještě neztratil bod. Domácí Fiorentina ale napravila hrůzný výkon z Říma, pohlídala obávanou dvojici Cassano - Pazzini a zaslouženě vyhrála. Do vedení fialky poslal Stevan Jovetič, kterému naservíroval skvělý centr Marco Marchionni. Po přestávce pak zařídila pojistku dvojice Vargas - Gilardino a druhý jmenovaný dal výhře Fiorentiny konečnou podobu.

Další blamáž má za sebou AC Milán. Ten prohrával na hřišti Udinese už od 22. minuty již sedmou letošní brankou Antonio Di Natale. Milán pak prakticky nic nepředvedl, jeho matný vyvrcholil jenom červenou kartou Mathieu Flaminiho pár minut před koncem. Milán tak z úvodních pěti kol vydoloval jenom sedm bodů.

Parma překvapila Lazio

Velmi příjemným překvapením jsou zatím výkony Parmy. Nováček Serie A předvádí přijemnou ofensivní podívanou a daří se mu i sbírat body. Teď si veze tři z Říma. Proti Laziu šla Parma do vedení brankou Bojinova po dvaceti minutách. Laziu se podařilo vyrovnat pár minut před přestávkou, když penaltu proměnil Zárate. Ještě do poločasu šla ale do vedení znovu Parma, také z penalty se trefil veterán Nicola Amoruso. Lazio už vyrovnat nedokázalo, Parma si tak veze překvapivé tři body.

Skvělou fotbalovou podívanou nabídl zápas Palermo - AS Řím. Římané šli brzy do vedení brankou Brighiho, ale závěr prvního poločasu všechno změnil. Nejprve vyrovnal Budan a v samém závěru půle se trefili za domácí Miccolli a za hosty Burdisso. Ani stav 2:2 ale nebyl konečný. Palermo zápas dokonale otočilo a po přestávce ho poslal do vedení Nocerino. Rosanero pak vedení dlouho drželi, ale v 88. minutě fauloval Rubinho a Francesco Totti z penalty vyrovnal na konečných 3:3.

Výhry Bologni a Cagliari

První letošní výhru si připsala Bologna. Ta hostila doma Livorno a už v poločase vedla brankou Portanovy, po přestávce pak zvýšil na konečných 2:0 Marco Di Vaio. Jediná branka stačila k výhře Cagliari na hřišti Bari, postaral se o ní Nené po čtyřech minutách na hřišti. Zápasy Siena - Chievo a Atalanta - Catania skončily bez branek. To znamená vůbec první letošní bod pro Atalantu Bergamo. Pro tým, jehož oporami jsou Cristiano Doni, Robert Acquafresca nebo Tuberio Guarente je to velmi špatný start sezony.