Teplice porazily Liberec brankami z první půle

Hráči Teplic porazili v sobotním zápase 10. kola Gambrinus ligy doma Liberec 2:0 a posunuli se do čela ligové tabulky. Skóre zápasu otevřel v 9. minutě obránce Vidlička, krátce před koncem první půle stanovil konečné skóre útočník Mahmutovič.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Trenér Teplic Jiří Plíšek se potýká s velkou marodkou, do utkání s Libercem nemohla zasáhnout hned pětice stabilních členů základní sestavy. Liberecký kouč Ladislav Škorpil zase Na Stínadla nepřivezl útočníka Jana Blažka. I přesto však severočeské derby začalo pěkně zostra, domácí fotbalisté působili na hřišti poněkud nekoncentrovaně, což se jim mohlo během prvních šesti minut hned dvakrát vymstít.

Už ve 3. minutě se dostal k míči v pokutovém území domácích Nezmar, který pohotově vypálil a jeho pokus musel na brankové čáře vykopnout až stoper Teplic Klein. Neuběhly ani další tři minuty a do další šance se řítil liberecký Dočkal, který tvrdě vypálil, a jeho pokus jen těsně minul teplickou branku. Vzápětí ale Teplice využily pořekadla, které zní „nedáš-dostaneš“. Verbíř vysunul pasem za obranu Vidličku, který na nic nečekal, tvrdě vypálil a první teplickou střelu uklidil přesně k pravé tyči Hauzrovi branky.

Hodně rušno bylo i v dalších minutách prvního poločasu, oba týmy se často snažily o střelbu a také kombinaci po stranách, jejich úsilí ale často končilo v rukavicích některého z gólmanů, nebo v nepřesné finální přihrávce. Tepličtí s přibývajícím časem přebírali iniciativu a snažili se pojistit náskok ještě před odchodem do kabin. To se jim povedlo v poslední minutě první půle a opět u toho byl zkušený záložník Pavel Verbíř. Teplická ikona předložila krásnou přihrávku mezi liberecké obránce nabíhajícímu Mahmutovičovi, který v koncovce zachoval klidnou hlavu a střelou k tyči zvýšil náskok Teplic na dvě branky.

Diváci se ve druhém poločase bavili ofenzivním fotbalem, Liberec totiž musel za nepříznivého stavu otevřít hru, což domácím maximálně vyhovovalo. Hned po změně stran rozjely Teplice kombinační akci, na jejímž konci Vachoušek přiťukl v pokutovém území Liberce míč patičkou na Mahmutoviče a ten mířil těsně nad branku Zbyňka Hauzra. O pět minut později našel bosenského útočníka přesnou přihrávkou Kalivoda, ale Mahmutovič znovu mířil vysoko nad libereckou branku. Teplický tlak vyvrcholil v 55. minutě, když po centru z levé strany napálil Verbíř míč do Hauzrovi levé tyče.

Teplice si v závěru poctivě plnily obranné úkoly a Liberec prakticky nepustily do větší příležitosti. V pokutovém území Teplic se marně snažil o zakončení Nezmar, Liberci se nedařil přechod do útoku, jeho hráči často ztráceli míče a kazili přihrávky.

Domácí se spokojili s dvoubrankovým vedením, které udrželi až do konce a díky tříbodovému zisku se znovu posunuli do čela tabulky.

FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)
Branky: 9. Vidlička, 45. Mahmutovič. Rozhodčí: Kovařík - Košec, Moudrý. ŽK: Klein, Lukáš - Bosančič, Papoušek. Diváci: 3056.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Matula - Verbíř (83. Elsamni), Ljevakovič, Vachoušek, Kalivoda (90. Gašparík) - J. Mareš, Mahmutovič (88. Smejkal).
FC Slovan Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Polák, Dejmek, Janů - Kerič (80. Diviš), Holeňák (64. Papoušek), Bosančič (65. Liška), Gecov, Dočkal - Nezmar.