O velké jízdě Barcy rozhodl i Keita hattrickem

Hráči Realu Madrid v utkání 8. kola španělské Primera División pouze remizovali na hřišti Gijónu 0:0. Zaváhání “Bílého baletu“ dokonale využila Barcelona, která si na Nou Campu poradila snadno 6:1 se Zaragozou. Třikrát se trefil Seydou Keita. První výhru v sezóně zaznamenal Villarrel, jenž udolal Malágu 2:1.

Aktuální kolo Primera División

Jediný sobotní zápas, ve kterém se diváci dočkali gólu, se hrálo v Madridu, kde domácí Atlético hostilo Mallorku. Nový kouč Sánchez Flores sledoval ještě z tribuny jak ve 27. minutě viděl po druhé žluté červenou kartu Josemi a kanonýr domácích Diego Forlán neproměnil pokutový kop. Stejná situace se opakovala v 50. minutě. Další vyloučení padlo na Ramise, ovšem podruhé Forlán z penalty uspěl. Atlético ovšem i přesto potvrdilo, že se mu v této sezóně nedaří. Mallorka totiž i v devíti hráčích byla nebezpečná a v poslední minutě dokonce srovnal na 1:1 Valero.

V dalším sobotním zápase měli početní výhodu proti Espaňolu i hráči domácí Sevilly. Té chyběli pro zranění útočníci Kanouté s Luisem Fabiánem. Na branku Espaňolu se valil jeden útok za druhým, ale domácí si vylámali zuby na gólmanovi Kamenimu. V 59. minutě byl navíc vyloučen Parejo, Sevilla ale i přes řadu šancí branku nevstřelila a s Espaňolem remizovala 0:0.

Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Gijónem a Realem. Hosté byli aktivnější, ovšem vždy jim v cestě stál gólman Pablo či vlastní střelecká nemohoucnost. “Bílý balet“ tak podruhé v ročníku ztratil body a na vedoucí Barcelonu už ztrácí tři body. Naopak Gijón neprohrál ani ve třetím zápase v řadě a patří mu sedmá pozice.

Zaváhání Realu dokonale využila Barcelona. Katalánci v domácím prostředí deklasovali Zaragozu 6:1 a upevnili si první místo v tabulce. Svěřenci kouče Guardioly rozhodli o třech bodech prakticky už v první půli, kdy se dvakrát trefil Seydou Keita a jednu skóroval i Zlatan Ibrahimovič. V 86. minutě uzavřel skóre zápasu na 6:1 Keita, který tím i završil svůj hattrick. Za hosty korigoval Jorge López.

První tříbodový zisk v letošním ročníku Primera División zaznamenal Villarreal, který hostil Málagu. “Žlutá ponorka“ šla do vedení ve 27. minutě, kdy překonal gólmana Munúu Nilmar. Hosté ale ještě do konce poločasu vyrovnali zásluhou Luqueho. O třech bodech pro Villarreal rozhodl v 54. minutě Joan Capdevila. Svěřenci kouče Valverdeho se tak odlepili ze dna tabulky, tam naopak klesla právě Málaga.

V duelu dvou nováčků Primera División na sebe narazili týmy Tenerife a Jerezu. Lepší formu i výsledky potvrdili domácí hráči, kterým k výhře nad Jerezem stačila jediná branka. V 73. minutě zařídil Tenerife tři body a 13. místo v tabulce Alfaro. V domácím prostředí se dařilo i Getafe, které přehrálo 2:0 Bilbao a Valladolidu. Ten si až překvapivě snadno poradil 4:0 s La Coruňou.

Špatný výkon i výsledek proti pražské Slavii v utkání Evropské ligy odčinila Valencia. Svěřenci kouče Emeryho si připsali tři body za výhru 3:0 na hřišti Almeríe. Na první branku čekali diváci až do 54. minutě, kdy se trefil David Villa. Vítězství hostů pak ještě navýšili Hérnandez a Mata. Valencia díky třem bodům poskočila na čtvrtou pozici.

Výsledky 8. kola Primera División:

Gijón – Real Madrid 0:0
Atlético Madrid – Mallorka 1:1 (51. Forlán z pen. – 90. Valero)
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 0:0
Getafe - Bilbao 2:0 (60. Soldado, 71. Parejo)
Santander - Pamplona 1:1 (90.+5. Arana - 51. Pandiani)
Tenerife - Xerez 1:0 (73. Alfaro)
Valladolid - La Coruňa 4:0 (18. a 46. Nauzet, 77. Diego Costa, 87. Medunjanin)
Villarreal - Málaga 2:1 (27. Nilmar, 54. Capdevila - 46. Luque)
Almería - Valencie 0:3 (54. Villa, 74. Pablo, 87. Mata),
FC Barcelona – Zaragoza 6:1 (24., 41. a 86. Keita, 29. a 56. Ibrahimovič, 80. Messi – 79. López)