Real Madrid utrpěl nejtrapnější prohru v historii

[b]AKTUALIZOVÁNO[/b] Španělský gigant Real Madrid, utrpěl v úterý jednu z nejvíce ponižujících porážek v hrdé historii klubu, když ve Španělském královském poháru (Copa del Rey) prohrál na hřišti třetiligového týmu Alcorcon 0:4. Informace přinesl ve středu španělský deník As.

Tým kouče Manuela Pellegriniho, nejdražší mužstvo v historii fotbalu, mohlo ve skandálním úterním večeru inkasovat ještě víckrát, nebýt kvalitních zákroků polského brankáře Jerzyho Dudka, který nastupuje v základní sestavě velmi zřídka.

Radio Marca dokonce zápas popsalo jako historickou "noc ostudy" Realu Madrid. Naopak Borja Perez, dvougólový hrdina domácího Alcorconu, se rozplýval nad nádherným a neuvěřitelným večerem.

Real nevyhrál pohárovou soutěž od roku 1993 a loni vypadl rovněž s třetiligovým Irunem, tehdy byl vyhozen německý trenér týmu Bernd Schuster. Podobný výpadek může Real čekat i letos. Odveta na Estadio Bernabeu čeká madridský tým 10. listopadu. Ovšem Pellegrini už u toho nemusí být, pokud se výsledky týmu rychle nezvednou. „Neexistuje vysvětlení toho, co se stalo. Na tento zápas jsme se soustředili, soupeře jsme nepodcenili a ani tréninky nenaznačovaly, že by měl zápas takhle dopadnout,“ podotkl trenér Manuel Pellegrini. „Alcorcon ale hrál velmi dobře. Doufám, že fanoušci nám tuto prohru prominou,“ doufal Pellegrini a zdůraznil, že nemyslí na svoji budoucnost u mužstva, ale na další zápas.

Spekulace o Pellegriniho odvolání zatím sportovní ředitel Jorge Valdano nepotvrdil. „Teď není vhodný čas na to, abych se k této otázce vyjadřoval,“ řekl bývalý argentinský fotbalový útočník. Podle informací španělského deníku Sport by se právě Valdano na přání prezidenta klubu Flrontina Péreze mohl stát Pellegriniho nástupcem.

Real v pohárovém utkání jako obvykle v těchto fázích poháru nechal odpočívat největší hvězdy. Nehráli například Kaká, Xabi Alonso a Iker Casillas. Alcorcon, průmyslové předměstí Madridu, překvapil Real rychlým a agresivním nástupem a rychlostí. Domácí Borja Perez zbláznil stadion už v 16. minutě, kdy vstřelil vedoucí gól. O šest minut později si Alváro Arbeloa, jedna z osmi drahých letních posil Realu, vstřelil vlastní gól. Bejar Lopez poté hlavičkoval do spojnice břevna a tyče a šest minut před přestávkou upravil Ernesto Gomez na 3:0, když školáckou chybu udělal levý obránce Realu Royston Drenthe.

Všichni očekávali, že po přestávce začne Real výsledek dohánět. Jenže muž zápasu Borja Perez vstřelil už v 52. minutě gól na 4:0. „Pokud bych náš výkon známkoval na stupnici od jedné do deseti, tak si celý tým zaslouží desítku,“ radoval se Borja Perez. „Pro Real je takový typ zápasu hodně těžký. Týmy jako my mají vždy o motivaci postaráno,“ přidal. Na hřiště přišel ve druhé půli zkušený útočník Ruud van Nistelrooij a málem vstřelil důležitý gól na hřišti soupeře. Ovšem obrana domácích odolala i závěrečnému tlaku hvězdného týmu. „Jsem přesvědčený, že profesionálové, jaké máme v kádru, musí v odvetě otočit tento nepříznivý stav,“ prohlásil Jorge Valdano a za vedení klubu se omluvil fanouškům za výkon mužstva v Alcorconu.