Jablonec si proti Střížkovu zajistil vítězství až v samotném závěru

Hráči Jablonce porazili v nedělním utkání 13. kola Gambrinus ligy na domácí půdě tým FK Bohemians Praha 1:0. Severočeši se vytoužené trefy dočkali až v samém závěru duelu, po šikovně zahraném rohovém kopu zacílil přesně hlavou obránce Huber. Jablonec je v tabulce druhý o skóre za vedoucími Teplicemi.

V úvodních minutách zápasu byli aktivnější hosté, kteří na lavičce nechali sedět útočníka Marka Kincla. Vůbec první střelu na branku vyprodukoval středopolař Zoubek, Špit s ní však neměl vážnější starosti. Ve 13. minutě už jablonecký gólman musel prokázat svoje umění podstatně více. Rána Dobše byla plná jedu, i s tou si ale brankář Bohemians dokázal poradit.

Severočeši, kteří znovu museli improvizovat v zadních řadách, se rozjížděli pomaleji. Po centru Haurdiče se zastřeloval kapitán Pavlík. Velkou šanci si domácí vytvořili ve 24. minutě. Hbitý Haurdič posadil přesný míč na hlavu Jarolíma, jeho pokus k tyči zlikvidoval výtečně Belaň. Ve 37. minutě se efektně uvolnil Lafata, následnou ránu jabloneckého útočníka ovšem lapil gólman Belaň.

Domácí zvýšili po přestávce obrátky, bomba Pavlíka prosvištěla jen těsně nad břevnem. O chvíli později si Severočeši vypracovali stoprocentní šanci. Vošahlík se šikovně probil přes tři obránce, jeho tutovku ale bravurně vyrazil Belaň.

Pro Baumit tak mohl přijít trest. Dobešova nenápadná křížná střela skončila kousek vedle pravé tyče. Komňackého svěřenci vytrvale dobývali Belaňovu branku, zimou prokřehlé jablonecké příznivce však nepotěšil ani Vošahlík. Štěstí v koncovce neměl také střídající Vukovič, jeho dělovku zblokoval v posledním možném okamžiku Horáček.

Domácí měli velký tlak, přesto je v 80. minutě mohl zmrazit Dobeš. Jeho vydařenou ránu vyrazil Špit s velkými obtížemi na roh. Jablonečtí se vytoužené trefy nakonec dočkali. V 84. minutě si naběhl na rohový kop Huber a hlavou dostal domácí fanoušky do varu. Jablonečtí tak udolali Bohemians Praha 1:0.

FK BAUMIT Jablonec - FK Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 84. Huber. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Koval. Diváci: 2480.

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Huber, Kovařík - Haurdič (73. Vukovič), Loučka, Jarolím, Čížek (87. Michálek) - Lafata, Vošahlík. Trenér: František Komňacký.

Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Ljancevič, Horáček, Modeste - Jeslínek (80. Halama), Dobeš, Zoubek, Turtenwald, Dittrich (70. Andronic) - Ibe (60. Kincl). Trenér: Jaromír Jindráček.