Chelsea, Porto, Bordeaux a Manchester jdou dál

Postup do další fáze Ligy mistrů slaví francouzské Bordeaux, které ve skupině A vyhrálo na půdě Bayernu Mnichov 2:0. V prvním poločase se trefil hlavou talentovaný ofenzivní záložník Gourcuff, druhý gól oslavili spoluhráči Jaroslava Plašila po přesném zásahu Chamakha v nastaveném čase. Francouzský celek má v čele tabulky deset bodů a nemůže skončit hůře než na druhém místě.

Minulé výsledky a aktuální tabulky skupin

Druhým postupujícím je ze skupiny B Manchester United, který měl doma nečekané problémy s CSKA Moskva. Ruský tým i s Tomášem Necidem na Old Trafford dvakrát vedl, nakonec ale odjel jen s bodem za remízu 3:3. Bod pro United zachránil až ve druhé minutě nastavení Valencia. Ve druhém zápase vyhrál Wolfsburg na půdě Besiktase Istanbul 3:0 a výrazně se přiblížil postupu.

Oba osmifinalisty už zná skupina D. Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovala na hřišti Atlétika Madrid 2:2, když se o všechny branky postarali útočníci. Za londýnský celek dvakrát skóroval Drogba, Atlético spasil až střídající argentinský mladík Agüero. V dalším utkání vyhrálo Porto v Nikósii a stalo se druhým postupujícím.

Ve skupině C se do hry o osmifinále vrátil francouzský celek Olympique Marseille, který doma rozstřílel Curych 6:1 a se šesti body dýchá na záda vedoucí dvojici Real Madrid - AC Milán. Oba giganti se rozešli remízou 1:1 a mají shodně sedm bodů.

Liga mistrů, úterní zápasy základních skupin:

Skupina A:

Bayern Mnichov - Girondins Bordeaux 0:2 (0:1)
Branky: 37. Gourcuff, 90. Chamakh.
Záložník Jaroslav Plašil nechyběl v základní sestavě Bordeaux, v 84. minutě střídal.

Maccabi Haifa - Juventus Turín 0:1 (0:1)
Branka: 45+2. Camoranesi.
Obránce Juventusu Turín Zdeněk Grygera začal utkání na lavičce.

Tabulka skupiny A:
1. Girondins Bordeaux 4 3 1 0 6:2 10 - postup
2. Juventus Turín 4 2 2 0 3:1 8
3. Bayern Mnichov 4 1 1 2 4:4 4
4. Maccabi Haifa 4 0 0 4 0:6 0

Skupina B:

Manchester United - CSKA Moskva 3:3 (1:2)
Branky: 29. Owen, 84. Scholes, 90+2. Valencia - 25. Dzagojev, 31. Krasič, 47. V Berezuckij. ČK: 90+5. Šemberas (CSKA).
Útočník Tomáš Necid nastoupil v základní sestavě CSKA Moskva, dostal žlutou kartu a v 85. minutě střídal.

Besiktas Istanbul - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)
Branky: 14. Misimovič, 80. Gentner, 87. Džeko.
Obránce Tomáš Sivok odehrál za Besiktas celý zápas a dostal žlutou kartu. Český obránce Jan Šimůnek nebyl ani na lavičce Wolfsburgu.

AC Milán - Real Madrid 1:1 (1:1)
Branky: 35. Ronaldinho z pen. - 29. Benzema.
Obránce AC Milán Marek Jankulovski nebyl k zápasu nominován.

Olympique Marseille - FC Curych 6:1 (2:1)
Branky: 3. Aegerter vl., 11. Abriel, 51. Niang, 80. Hilton, 87. Cheyrou, 90. Brandao - 31. Alphonse.

Atlético Madrid - FC Chelsea 2:2 (0:0)
Branky: 66. a 90+1. Agüero - 82. a 88. Drogba.
Obránce Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši strávil utkání na lavičce náhradníků. V brance Chelsea nastoupil Petr Čech.