Lyon – Marseille 5:5. Thriller nadchl Francii

Dech beroucí. Neskutečné. Fantastické. Vyberte si sami, jak označíte to, co se v neděli večer odehrálo na Stade Gerland v Lyonu, kam přijela Marseille. V nádherném zápase padlo deset branek a urodila se remíza 5:5. O tomhle utkání budou vyprávět ještě generace francouzských fotbalových fanoušků.

Aktuální kolo a tabulka Ligue 1

Běží 80. minuta a váš tým vede o dva góly. Kdyby vám v tu chvíli někdo řekl, že nakonec budete rádi, když urve bod, asi byste ho měli za šílence. Ale přesně to potkalo Marseille. Lyon sice dvakrát vedl, ale hosté pokaždé srovnali a po přestávce je poslal do vedení Koné. A když v 79. minutě šikovnou tečí zvýšil na 2:4 Brandao, zdálo se, že Lyon je na kolenou.

Jenže Alfred Hitchcock zřejmě obživl a vedl pero, které psalo tento neuvěřitelný příběh. Lyon během deseti minut otočil skóre! Nejdříve se po pasu Makouna prosadil Lopez a chvíli na to se kopala penalta za ruku Heinzeho. Lopez se nemýlil podruhé a napěchovaný stadion hnal OL za výhrou,. Tu přiblížil po parádní přihrávce Pjaniče střídající Bastos, který se trefil přesně k tyči.

Rozhodnuto? Kdepak. Ve třetí minutě nastaveného času se po nepřehledné situaci míč odrazil do branky Lyonu od nešťastného Toulalana - 5:5! Hráči obou týmů měli po závěrečném hvizdu na tváři nevěřícné výrazy. Něco podobného zřejmě nikdy nezažili...

Ve světle takového fotbalového spektáklu bledne i pohled na zajímavý duel Lille – Bordeaux, v němž hosté prohráli 2:0. Lille, které namlsal pohárový úspěch s Janovem, bylo lepší a zaslouženě zvítězilo díky trefám Cabayeho s Balmontem. Bordeaux přesto díky remíze Lyonu s Marseille stále drží vedoucí příčku v ligové tabulce.

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Grenoble získal první bod v letošním ročníku Ligue1. Vydřel jej na hřišti Monaka, které bez nejlepšího kanonýra soutěže Neného bylo hodně bezzubé. Zejména ve druhém poločase se sice hrálo prakticky jen na hostující branku, ale platonický tlak knížecího klubu gól nepřinesl.

Nováček z Boulogne si komplikuje život. Po vydařeném úvodu zabředl do potíží. Už desetkrát v řadě nevyhrál a o víkendu si z Lorient odvezl debakl 5:0. Domácí ukázali, že hrají v pohodě a atakují dokonce pohárové příčky. Střelecky se blýskli Gameiro s Vahiruo, kteří vstřelili dvě branky, v poslední minutě přidal pátou trefu Amalfitano.

Pošesté za sebou zvítězilo Auxerre, jehož výhru v Le Mans zařídil nepolapitelný polský forvard Jeleň. Jeho ránu si do vlastní sítě srazil domácí bek Andrade a hosté se díky triumfu 1:0 posunuli na senzační třetí příčku. Pomohl jim k tomu i gólman Sorin, který v poslední minutě chytil pokutový kop.

Paříž zabředá do problémů. Výhru v Sochaux doma s Nice nepotvrdila, padla 0:1. Hosté sice začali lépe, ale poté úpěli pod převahou PSG. Ospinovi dvakrát pomohla branková konstrukce, řadu dalších vyložených šancí Pařížané spálili. A tak v 88. minutě přišel šok – po rychlém brejku se prosadila hlavní hvězda hostů Rémy. Nice uspělo potřetí v řadě a posunulo se na desáté místo.

Kdy jindy už by Sochaux chtělo získat tři body než doma proti Lens? A přece to nevyšlo. Gillotova ekipa selhala a po porážce 1:2 má zaděláno na záchranářské problémy. V sestavě Lvíčat nechyběl ani Václav Svěrkoš, ze dvou příležitostí, které si vytvořil, ale neskóroval. Lens naopak po osmi kolech konečně naplno bodovalo a zřejmě zachránilo kůži trenérovi Jeanu-Guyovi Wallemmemu.