Nový Zéland se kvalifikoval na MS 2010

Hráči Nového Zélandu vyhráli odvetný zápas baráže kvalifikace MS 2010 nad týmem Bahrajnu 1:0 a kvalifikovali se jako čtyřiadvacátý tým v pořadí na světový šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Jihoafrické republice.

Jediný gól zápasu dal minutu před koncem první půle po rohu Rory Fallon. Novozélanďané pak už stav zápasu udrželi, a protože v prvním utkání v Bahrajnu uhráli bezbrankovou remízu, mohli slavit postup na MS. Nový Zéland se fotbalového světového šampionátu zúčastní podruhé v historii. Poprvé a naposledy to bylo v roce 1982 ve Španělsku. Bahrajn vedl kvalifikací český trenér Milan Máčala.

Kvalifikace MS 2010, asijsko-oceánská baráž, odvetné utkání:

Nový Zéland - Bahrajn 1:0 (1:0)
Branka: 45. Fallon.

První zápas 0:0, postupuje Nový Zéland.

Kvalifikace MS 2010, africká zóna:

Hráči Nigérie se po vítězství 3:2 na hřišti Keni kvalifikovali na mistrovství světa, které bude v roce 2010 Jihoafrická republika. Nigérijcům pomohli k postupu i Tunisané, kteří měli postup ve vlastních rukou, ale v posledním zápase kvalifikace prohráli v Mosambiku 0:1.

Nigérie se kvalifikovala na světový šampionát počtvrté v historii a naváže na roky 1994, 1998 a 2002. Stala se již pětadvacátou zemí, která si účast na MS 2010 zajistila. Hrdinou zápasu v Keni se stal Obafemi Martins, který přišel na hřiště v 60. minutě za nepříznivého stavu 0:1 a pomohl dvěma góly k obratu skóre. Tunisané naopak budou chybět poprvé po třech účastech v řadě.

Kamerun se po vítězství 2:0 na hřišti Maroka kvalifikoval na mistrovství světa, které bude v roce 2010 Jihoafrická republika. Informace přinesl server fifa.com.

Národní tým Kamerunu, který vedl v kvalifikaci francouzský trenér Paul Le Guen, postoupil na světový šampionát už pošesté v historii. Kamerun je šestadvacátým týmem, který se na MS 2010 kvalifikoval.

4. Rwanda 6 0 2 4 1:8 2

Postupujícího ze skupiny C určí duel Egypt - Alžírsko, který začne ve 18.30. Bude se hrát o poslední volné místo z africké části kvalifikace.