Na mistrovství míří také Nigérie s Kamerunem

Fotbalisté Nigérie a Kamerunu se stali v sobotu jistými účastníky světového šampionátu, který bude v roce 2010 hostit Jihoafrická republika. Poslední postupující africké zóny kvalifikace bude znám až po dodatečném zápasu Egyptu a Alžírska ve středu, informace přinesl portál fifa.com.

Nigérie se kvalifikovala po vítězství 3:2 na hřišti Keni. Nigérijcům však pomohli k postupu i Tunisané, kteří měli postup ve vlastních rukou, ale v posledním zápase kvalifikace prohráli v Mosambiku 0:1. Nigérie se kvalifikovala na světový šampionát počtvrté v historii a naváže na roky 1994, 1998 a 2002. Hrdinou zápasu v Keni se stal Obafemi Martins, který přišel na hřiště v 60. minutě za nepříznivého stavu 0:1 a pomohl dvěma góly k obratu skóre. Tunisané naopak budou chybět poprvé po třech účastech v řadě.

Kamerun si zajistil účast na MS 2010 po vítězství 2:0 na hřišti Maroka. Národní tým Kamerunu, který vedl v kvalifikaci francouzský trenér Paul Le Guen, postoupil na světový šampionát už pošesté v historii.

O poslední volné místo z africké zóny kvalifikace se ve vzájemném souboji střetly celky Egyptu a Tuniska. Domáci Egypťané sice šli brzy do vedení, ale pro naději museli vyhrát dvoubrankovým rozdílem. Druhý gól dal Egypt až v páté minutě nastavení zásluhou Emada Matíba. Jelikož oba celky skončily s identickým bodovým ziskem i skóre, bude o posledním postupujícím týmu z africké zóny rozhodovat dodatečný zápas na neutrální půdě v Súdánu ve středu.