Ovčáry na Hlavici zahrát umí

Ostře sledovaný zápas mezi Ovčáry a Hlavicí přinesl kvalitní fotbal a splnil svá očekávání. Hlavici se ani tentokrát nepodařilo Ovčárům sebrat doma nějaký ten bod. Nepomohl tomu ani někdejší trenér Sokola Jaroslav Vodička, který se nedávno vrátil na lavičku klubu z Liberecka. Utkání tak hodně napovědělo, kdo se může stát podzimním půlmistrem soutěže.

Vstup do zápasu se domácím fotbalistům vydařil. Hlavičtí jakoby myšlenkami zůstali v kabině a za tuto pasivitu draze zaplatili. Už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Kováře přízemní střelou Chalupa. Vzápětí zahrával Maršner rohový kop a z něho Dido hlavou otevřel účet utkání - 1:0. Za tři minuty Studený z přímého kopu pálil k levé tyči a Kovář s námahou jeho střelu kryl. Ve 12. minutě se Dido lehce dostal přes Nesvadbu, přihrál Matějčkovi a jeho střelu mířící do branky odvrátil na poslední chvíli Flachbart. Hlavičtí se v první dvacetiminutovce nedostali do žádné střelecké pozice a nejlepší střelec hostů brazilec Coimbra Higor z nouze pálil vysoko nad. Po úvodním nástupu domácích se hra uklidnila.Hosté se marně snažili překonat domácí obranu. Naopak, po špatné rozehrávce hostů se ve 30. minutě uvolnil Martínek a jeho střelu musel Kovář jen vyrážet. Do kabin šli domácí s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala. Ve 48. minutě se k první vážnější akce dostal Coimbra, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče Strakovy branky. Na domácích byol vidět, že jim náročná hra v prvním poločase vzala hodně sil Hosté však vycítili šanci a jejich zvýšený pohyb jim umožnil i střelecké pokusy. Nejprve Svojtka a pak Havrda však stříleli značně nepřesně. V posledních patnácti minutách se tempo začalo opět zvyšovat a Hlavice ještě více otevřela hru. To se jim nevyplatilo v 85. minutě, kdy Hyka poslal míč na Didu, který prodloužil na Müllera a ten pálil z ostrého úhlu do prázdné branky- 2:0. Do konce utkání si domácí již náskok pohlídali.

Řekli po utkání:
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Dnes jsme chtěli vyhrát a od začátku utkání jsme tomu šli naproti. Na Hlavici jsme si věřili a proto děkuji všem hráčům, za bojovnost a dodržení všech pokynů. V prvním poločase jsme hráli fyzicky náročný fotbal a jsem rád, že ho hráči produkovali i ve druhém poločase ,kdy Hlavice dokazovala své kvality. Za předvedený výkon jsme si vyhrát zasloužili.“
Jaroslav Vodička (trenér Hlavice): „Mrzí mě, že jsme si nepohlídali začátek utkání a dostali jsme brzy branku ze standardní situace. Ovčáry byli lepší v pohybu a nebylo divu, že jsme každý souboj prohráli. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme propadli a proto jsme prohráli. Přestože náš výkon šel ve druhé části nahoru, náš útočník Higor se vůbec neprosadil a to rozhodlo. Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství.“

Sokol Ovčáry - SK Hlavice 2:0 (1:0)

Rozhodčí: Tereba, Čížek, Vnuk. Delegát: Chlaň.
ŽK: Chalupa – Chrdle.