Budějovice šokovaly tříbrankovou výhrou v Brně

Hráči Českých Budějovic zvítězili na trávníku 1. FC Brno 3:0 a podruhé v sezoně se radovali ze zisku tří bodů. Domácí tým je v krizi, z posledních jedenácti zápasů vyhrál jen jednou.

Statistiky aktuálního kola a průběžná tabulka Gambrinus ligy

Brněnští fotbalisté slíbili fanouškům dva tisíce šál a zlepšený výkon proti nejhoršímu ligovému týmu. Úvod utkání nenapovídal tomu, že by mělo přijít jejich další podzimní trápení. Po necelých devíti měsících uzdravený kapitán Trousil vysunul Rabušice, jenže ten se o šanci připravil špatným zpracováním. Stejný hráč se po čtvrthodině snažil podruhé ohrozit gólmana Kučeru, ovšem ani jeho přízemní střela mezi třemi tyčemi neskončila.

Jihočeši pozorně bránili a vyráželi do protiútoků. Díky své aktivitě si vynutili sérii rohových kopů a na čtvrtý pokus dostali míč za záda brankáře Bureše. Odražený balon si na hranici vápna zpracoval brněnský odchovanec Mezlík a nádherně se trefil do horního rohu. Brno se až do přestávky nedokázalo z šoku vzpamatovat a v jeho hře bylo hodně nepřesností.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér Beránek dva nové hráče. Trousil se nechal vystřídat kvůli drobným potížím s operovaným chodidlem a na pozici stopera jej nahradil Jílek. Z trávníku odešel také levý bek Čoupek, místo něj měl Dostálek zvýšit údernost záložní formace.

Změny v sestavě přinesly oživení, ovšem bez gólového efektu. Michna pálil těsně vedle, po Marečkově kolmici nemířil přesně ani důrazný Rabušic. Po hodině hry byli domácí opět v šoku, když na hranici šestnáctky zastavil Polách nedovoleně Mezlíka a Doležal nařízenou penaltu bezpečně proměnil. V posledních 30 minutách už Jihočeši nikam nespěchali a bez větších potíží dvoubrankový náskok uhlídali. V nastaveném čase ještě umocnil brněnskou bídu opět Doležal.

Gambrinus liga, 15. kolo:

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 62. z pen. a 90+2. Doležal, 27. Mezlík. Rozhodčí: Matějek - Čecháček, Kovařík. ŽK: Šural, Dostálek (oba B). Diváci: 3111.

Brno: Bureš - Dřížďal, Dvorník, Trousil (46. Jílek), Čoupek (46. Dostálek) - Michna, Polách (67. Dalmo), Mareček, Šural - T. Došek, Rabušic. Trenér: Miroslav Beránek.

České Budějovice: Kučera - Leština, Jarabica, Hunal, Krob - Doležal, Černák, Riegel, Šíma - Stráský (83. Sedláček), Mezlík (89. Žižka). Trenér: Jaroslav Šilhavý.