Salcburk skolil Lazio a i nadále má plný počet bodů

První várka středečních zápasů 5. kola základních skupin Evropské fotbalové ligy je za námi. Stoprocentní bilanci si udržel tým Red Bull Salcburk, který s Dušanem Šventem v základní sestavě porazil i Lazio Řím a vyhrál tak pátý zápas v základní skupině.

Postupové pozice si ve skupině I udržely Benfica Lisabon a Everton. Oběma favoritům stačily těsné venkovní výhry. Benfica zvítězila 2:1 na hřišti běloruského Borisova, Everton vyhrál brankou Rusa Biljaletdinova v Aténách nad AEK.

Čtvrtým postupujícím je Fenerbahce, které vyhrálo nejtěsnějším rozdílem 1:0 na půdě nizozemského Twente Enschede.

Evropská liga - středeční zápasy:

Skupina A:
FC Temešvár - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)
Branky: 2. Goga - 6. Suárez, 46. Pantelič. ČK: 50. Éder Bonfim, 62. Pantilimon (oba T).
V základní sestavě domácích nastoupil český útočník Lukáš Magera, v 54. minutě jej střídal Parks.

Anderlecht Brusel - Dinamo Záhřeb 0:1 (0:0)
Branka: 58. SLEPIČKA.
V základních sestavách nastoupili čeští fotbalisté Ondřej Mazuch, obránce domácích, a Miroslav Slepička, útočník hostů. Mazuch dostal deset minut před koncem žlutou kartu, Slepička vstřelil jediný gól utkání.

Aktuální tabulka
1. Ajax Amsterdam 5 3 2 0 7:3 11
2. Anderlecht Brusel 5 2 2 1 6:3 8
3. Dinamo Záhřeb 5 2 0 3 5:6 3
4. FC Temešvár 5 0 2 3 2:8 2
Pozn.: Týmu Dinama Záhřeb byly odečteny tři body kvůli výtržnostem fanoušků.

Skupina B:
CF Valencie - Olympique Lille 3:1 (2:0)
Branky: 3. a 32. Joaquín, 52. Mata - 90. Chedjou.

Slavia Praha - FC Janov 0:0
Rozhodčí: Kircher - Glindermann, Siebert (všichni Německo). ŽK: Palladino (J). Diváci: 9443.

SK Slavia Praha: Romanovs - Krajčík, Suchý, Čelůstka, D. Hubáček - Grajciar, Ragued, Belaid (71. Koreš), Trubila (81. Mareš) - Vlček (88. Naumov), Hloušek. Trenér: Karel Jarolím.
FC Janov: Scarpi - Papastathopulos, Biava, Bocchetti - Tomovič, Zapater, Jurič (52. Criscito), Modesto - Mesto (78. Palladino), Crespo (52. Sculi), Floccari. Trenér: Gian Piero Gasperini.

Branky: 47. Jansen, 53. Berg.
V základní sestavě německého mužstva nastoupil David Jarolím, jeho krajan David Rozehnal nebyl ani na lavičce náhradníků. Jarolím dostal v 38. minutě žlutou kartu.

Celtic Glasgow - Hapoel Tel Aviv 2:0 (1:0)
Branky: 22. Samaras, 68. Robson.

1. Hamburk 5 3 1 1 7:5 10
2. Hapoel Tel Aviv 5 3 0 2 12:8 9
3. Celtic Glasgow 5 1 2 2 4:4 5
4. Rapid Vídeň 5 1 1 3 5:11 4