Lehmann nesmyslně připravil Stuttgart o tři body

Hráči FSV Mainz 05 se slovenským reprezentantem Miroslavem Karhonem v základní sestavě doma remizovali s trápícím se Stuttgartem 1:1. Domácí od 11. minuty prohrávali, vyrovnat se jim podařilo až díky penaltě těsně před koncem zápasu.

Aktuální tabulka Bundesligy

Karhan na hřišti při vyrovnání už nebyl, trenér ho vystřídal v 82. minutě utkání. Na vyrovnávacím gólu domácích měl významný podíl brankář Stuttgartu Jens Lehmann. Ten tři minuty před koncem řádné hrací doby zastavil střelu a následně bez jakéhokoliv zjevného důvodu postrčil domácího útočníka Aristida Bance. Za tento čin dostal červenou kartu a následnou penaltu proměnil Eugen Polanski.

Fotbalisti mistrovského Wolfsburgu prohráli s Borussií Dortmund v 13. kole německé Bundesligy 1:3. Slovenský reprezentant Peter Pekarík se v dresu domácích objevil na konci prvního poločasu.

Domácí nezačali proti Borussii Dortmund dobře. Už v desáté minutě prohrávali 0:2, ve 44., kdy na trávník vyběhl Pekarík, svítilo na ukazateli skóre už 0:3. V druhém poločase se domácím podařilo už jen snížit prostřednictvím kanonýrka Grafiteho na konečných 1:3.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:3 (0:3)
Góly: 54. Grafite - 8. a 10. Barrios, 36. Owomoyela.

FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 1:1 (0:1)
Gól: 90. Polanski (11 m) - 11. Pogrebnjak. ČK: 87. Lehmann (VfB).