Víkend v Itálii? Pohroma pro všechny favority

Doslova pohromou bylo pro favority víkendové kolo Serie A. Juventus, AC Milán a Fiorentina skončily bez bodu, Inter a AS Řím vybojovali pouze bod.

Sobota: divoký závěr v Cagliari a porážka Juventusu

Kolo začalo divoce už v sobotu. Neapol dlouho vedla na hřišti Cagliari brankou Lavezziho, ale divoký závěr zápasu všechno změnil. Pazienza nejprve pojistil vedení Neapole, během posledních 15 minut ale Larrivey, Matri a Jeda zápas zcela otočili, přičemž branka Jedy přišla až pár vteřin před vypršením devadesáté minuty. To ale nebylo vše, v šesté minutě nastavení se ještě dokázal prosadit Bogliacino a Neapoli tak vystřelil alespoň bod. Napolitáni byli už v té době o deseti, v úvodu nastavení totiž viděl červenou kartu Ezequiel Lavezzi.

Ještě větší překvapení přišlo večer. Bari hostilo Juventus a vedlo už od sedmé minuty brankou Meggioriniho. Když ale po dvaceti minutách vyrovnal Trezeguet zdálo se, že utkání nabere očekávaný směr. Jenomže před koncem poločasu strhl vedení znovu na stranu Bari Paulo Barreto ze sporně nařízené penalty a Juventus musel znovu dohánět. Velkou šanci na vyrovnání měla Stará dáma v 68. minutě, ale Diego penaltu neproměnil. Bari pak neschopnost Juventusu vstřelit gól ještě jednou potrestalo, když se deset minut prosadil bývalý hráč Juventusu Sergio Almiron a stanovil skóre na konečných 3:1 pro domácí.

Milánské kluby také nevyhrály

Pohroma gigantů pokračovala i v neděli. AC Milán doma nedokázal dát branku Palermu, které toho využilo a ve druhé půli dokázalo strhnout vítězství na svou stranu. Brankově se o to postarali Fabrizio Miccoli s Markem Brescianem. Vyhrát nedokázala ani Fiorentina. Ta sice vedla ve Veroně už od páté minuty trefou Montoliva, ale Pinzi a Sardo ještě v první půlhodině vývoj zápasu otočili a nakonec zajistili Chievu všechny body.

O málo lépe dopadl Inter. Ten sice vedl už od 15. minuty brankou Milita na hřišti Atalanty Bergamo, jenomže druhou branku přidat nedokázal. Po hodině hry byl navíc po druhé žluté vyloučen Wesley Sneijder a Inter dohrával v deseti. Toho nakonec dokázali domácí využít a Simone Tiribocchi deset minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1. Ve večerní dohrávce se pak Sampdoria a AS Řím rozešli bez branek.

Parma dál vítězí

Naopak skvěle si i nadále vede Parma. Ta sice v poločase prohrávala doma s Bolognou brankou Mudingayie, ale ve druhé půli dokázala zápas otočit. Nejprve vyrovnal Christian Panucci a poté Parma útočila na výhru. Velkou šanci strhnout výhru na domácí stranu měl Amoruso, ale penaltu neproměnil. Sám Nicola Amoruso ale své selhání nakonec napravil a pár minut před koncem zajistil Parmě všechny body.

Zlepšený výkon předvedlo i Lazio. To si nakonec dokázalo doma poradit s CFC Janov, jedinou brankou se o to na konci první půle postaral Aleksandar Kolarov. Na poslední místo se už propadla Catania. Ta hrála dlouho doma s Livornem bez branek, ale dvě minuty před koncem se prosadil hostující Tomas Danilevičius a Livorno si tak odvezlo všechny body. Catanii navíc přeskočila i Siena, která brankami Maccarone s Ghezzalem udolala doma Udine 2:1.