Rosický napálil břevno. Čech vychytal nulu

Chelsea s Petrem Čechem v brance porazila v dnešním utkání 23. kola Premier League Birmingham 3:0 a vrátila se do čela tabulky. Možnost stát se ligovým lídrem nevyužil Arsenal, jenž je po bezbrankové remíze na hřišti Aston Villy třetí. Gól měl na noze Tomáš Rosický, ale trefil jen břevno.

Aktuální kolo a tabulka Premier League

Chelsea zvítězila díky dvěma brankám záložníka Lamparda a gólu Maloudy, jenž otevřel skóre už v 5. minutě. Birmingham, který v předchozích 15 zápasech neprohrál, vyslal na Čecha jen dvě střely, přičemž český reprezentant svůj tým podržel především při pokusu Faheyho.

Svěřenci Carla Ancelottiho mají v čele tabulky náskok jednoho bodu před mistrovským Manchesterem United a ještě jeden zápas k dobru. Na první místo mohl jít Arsenal, pokud by dosáhl minimálně stejného výsledku jako Chelsea, ovšem po remíze v Birminghamu zůstal bod za Manchesterem.

Londýnský celek měl přitom dvě velké šance na skórování. Před přestávkou nastřelil tyč kapitán Fábregas a konstrukci trefil po hodině hry i Rosický, jenž dorážel do odkryté branky po Aršavinově akci. Český záložník trefil spodní část břevna, ovšem míč za čarou neskončil.