Liverpool prodloužil sérii bez prohry už na šest zápasů

Hráči Tottenhamu remizovali ve 24. kole anglické ligy 1:1 na hřišti nováčka Birminghamu, který vyrovnal zásluhou obránce Ridgewella v poslední minutě, a ztratili další body v boji o Ligu mistrů. Čtvrtý tým tabulky má už pouze jednobodový náskok na pátý Liverpool, který doma porazil 2:0 Bolton.

Tottenham otevřel v Birminghamu skóre v 69. minutě, kdy se popatnácté v lize trefil nejlepší střelec týmu Defoe. "Kohouti" ale těsné vedení neudrželi.

Liverpool díky vítězství nad Boltonem pošesté za sebou v lize neprohrál. Domácí poslal do vedení ve 37. minutě nizozemský útočník Kuijt, který zblízka proměnil ideální přiťuknutí spoluhráče Aquilaniho. Na 2:0 zvýšil v 70. minutě vlastním gólem kapitán Boltonu Kevin Davies, který nešťastně tečoval Insuovu střelu.

Po sérii čtyř ligových zápasů bez vítězství a vstřelené branky se vzpamatovali fotbalisté Aston Villy, kteří zvítězili na hřišti Fulhamu 2:0. Obě branky dal během čtyř minut na konci prvního poločasu nejlepší střelec týmu Agbonlahor, který si vylepšil bilanci na deset ligových branek.

Zlepšenou formu potvrdil devátý Everton, který vyhrál 1:0 ve Wiganu. Čtvrtou výhru z posledních pěti utkání zajistil hostům šest minut před koncem Australan Cahill.