Barcelona přišla o čtyři hráče

Barcelona  přišla o čtyři hráče

Lídr španělské Primera Division FC Barcelona sice v sobotu večer vyhrál nad Getafe 2:1, v zápase však přišel o čtyři hráče. Zranili se obránce Dani Alves, záložník Yaya Touré a vyloučeni byli obránci Gerard Piqué a Rafael Marquez, informuje o tom v neděli agentura Reuters. Trenér Guardiola sice počítal s bekem Danielem Alvesem do základní sestavy, levý obránce si však při předzápasové rozcvičce natáhl pravý lýtkový sval a jeho místo zaujal další Brazilec Andrade Maxwell. Zápas kvůli zranění opustil předčasně i defenzivní štít Yaya Touré, který si poranil levý stehenní sval. Na Tourého místo nastoupil v průběhu druhé půle Rafael Marquez a ani jemu nebylo souzeno duel s Getafe dohrát. Marquez fauloval v poslední minutě ve velkém vápně hostujícího Kepu a po protestech si u rozhodčího vysloužil červenou kartu. Mexický zadák byl v utkání s Getafe již druhým vyloučeným hráčem. Barcelona dohrávala v devíti, neboť už v prvním poločase byl za nebezpečný zákrok na Riose vyloučen stoper Gerard Pique. Podle lékařů by se Dani Alves měl vrátit na hřiště za tři týdny, léčba Tourého potrvá čtrnáct dnů. O trestech pro Piqueho a Marqueze ještě není rozhodnuto.