Rozhodčí rozdávali červené karty, Barca uspěla v devíti

O tom, že Barcelona je zaslouženým králem španělského fotbalu se ví, ale to co Katalánci předvedli o v utkání 21. kola Primera División, se moc často nevidí. Barca totiž i bez dvou vyloučených hráčů dokázal porazit Getafe 2:1 a upevnit si tak vedení. Nezaváhal ani druhý Real, který přehrál Espaňol 3:0. V tomto kole se hodně červenalo, rozhodčí vyloučili v deseti zápasech hned devět hráčů.

21. kolo Primera Division a aktuální tabulka

Přitom duel na Nou Campu začal podle předpokládaného scénáře a už po šesti odehraných minutách skóroval Lionel Messi, který svým šestnáctým gólem vede pořadí střelců španělské ligy. Po půlhodině byl ale vyloučen stoper Piqué a Getafe si dokázalo vytvořit pár dobrých příležitostí. V 67. minutě ale opět zaúřadoval Messi, který připravil druhý gól po vydařené akci Xavimu.

Zkušenější Katalánci své vedení už udrželi, ovšem hosté alespoň snížili v samotném závěru utkání. Poté, co byl vyloučen druhý hráč Barcelony Márquez, snížil na konečných 2:1 Roberto Soldado, který proměnil pokutový kop.

Svěřenci kouče Guardioly mají v čele tabulky stále pětibodový náskok, protože tři body si zapsal také druhý Real. Madridský velkoklub si i bez distancovaného Cristiana Ronalda poradil s Espaňolem. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto už po půlhodině hry, kdy se do černého trefili Ramos a Kaká. V poslední minutě pak vítězství “Bílého baletu“ zvýšil na 3:0 střídající Higuaín.

V Zaragoze a Almeríi se rozdávaly červené karty

Body neztratila ani Valencia, která na svém hřišti skvěle vstoupila do zápasu s Valladolidem. Už v 8. minutě překonal gólmana Villara Ever Banega, neuběhlo ani třicet minut zápasu a Netopýři vedli o dvě branky. Trefil se kanonýr David Villa. Svěřenci kouče Emeryho si tak po tříbodovém zisku upevnili třetí příčku, na které mají pětibodový náskok před Mallorkou.

Ta se totiž vrátila na čtvrté místo poté, co porazila Villarreal a Sevilla překvapivě prohrála na hřišti Zaragozy. Mallorce stačila k vítězství v prestižním utkání s Villarrealem jediná přesná trefa, o kterou se devět minut před koncem postaral José Nunes. Sevilla sice v minulém kole dokázala přehrát Valencii, ovšem tentokráte sehrála proti Zaragoze smolný zápas.

Domácí Real, v jehož sestavě nechyběl Jiří Jarošík, šel do vedení po trefě Continiho. Sevilla sice dokázal trefou Kanoutéhó srovnat ale v závěru první půle rozhodl o výhře Zaragozy 2:1 vlastním gólem Negredo. V závěru utkání pak tekly nervy. Utkání po červené kartě nedohrál domácí Colunga a hostující nešťastník Negredo a Stankevičius. Třech vyloučení se dočkali diváci také v duelu Almeríe s Gijónem. Domácí celek hrál sice už od 12. minutě v desíti, ale i přesto dokázal Sportingu nastřílet tři góly. Za hosty se trefil z penalty Castro a utkání skončilo výsledkem 3:1.

Bilbao otočilo skóre proti Xerezu

Velmi blízko bodového zisku byli hráči Xerezu na půdě Bilbaa. Poslední tým tabulky sice vedl po prvním poločase 2:1, ale ve druhém dějství zaúřadoval kanonýr Fernando Llorente. Nejprve po hodině hry srovnal a čtyři minuty před koncem utkání rozhodl o výhře Athleticu v poměru 3:2. Hubenou výhru zaznamenala také ve skvělé formě hrající Osasuna, která po trefě Carlose Arandy udolala 1:0 dalšího nováčka soutěži Tenerife.

Naopak jen bod si do tabulky připsala La Coruňa s Atléticem. Deportivo mělo situaci v Málaze hodně obtížnou zejména poté, co už ve 38. minutě hrálo oslabeno bez vyloučeného Pabla Alvareze. Utkání nakonec dospělo k bezbrankové remíze. Atlético sice nahřišti Santanderu vedlo po trefě Diega Forlána z 24. minuty, ale domácí dokázali o dvanáct minut později zásluhou Colsy srovnat na konečných 1:1.