Česká "17" remizovala s Norskem a ve Španělsku skončila třetí

Čeští fotbalisté do sedmnácti let v pondělí remizovali na turnaji v jihošpanělském středisku La Manga s Norskem 3:3 a na turnaji čtyř zemí obsadili konečné třetí místo. Informoval o tom server fotbal.cz.

Poslední dva zápasy turnaje rozhodly o konečném pořadí – Nizozemsko prohrálo s Dánskem 1:2 (0:1) a Česko zachránilo gólem v poslední minutě remízu 3:3 (0:2) s Norskem. Turnaj vyhrálo se šesti body Nizozemsko, Dánové jsou s pěti body druzí, Česko se dvěma remízami a jednou prohrou obsadilo třetí místo. Norové pak se stejnou bilancí jako Češi, ale menším počtem nastřílených branek zůstali poslední.

Norsko vstoupilo do zápasu s Čechy lépe, když po půlhodině vedlo po gólech Nielsena 2:0. Po přestávce ale Češi přidali a snížili Kalasem. Takřka po hodině hry ale vedl soupeř po gólu Aneneho opět o dvě branky. Nakonec ale výběr trenéra Jiřího Štola vybojoval po dvou trefách Hurky remízu.

„První poločas byl z naší strany doslova katastrofální. Někteří kluci se musí nad sebou zamyslet. Ale naopak po přestávce jsme hráli výborně, dali tři góly, další branku ještě rozhodčí neuznal. Těch posledních čtyřicet minut bylo nejlepších ze všech šesti poločasů, které tady družstvo sehrálo. Celkově turnaj splnil naše očekávání, byl dobrou přípravou na březnový kvalifikační turnaj o postup na evropský šampionát,“ komentoval vystoupení týmu Dušan Fitzel, vedoucí výpravy a sportovní a technický ředitel svazu.

Turnaj Elite o postup na ME do Lichtenštejnska se uskuteční v posledním březnovém týdnu na jižní Moravě a Česko tam hostí Gruzii, Nizozemsko a Ukrajinu. Dál postupuje jen vítěz.

Česko "17" – Norsko "17" 3:3 (0:2)