Real nasázel Villarrealu šest gólů, vede Barca

Vedoucí duo španělské Primera División opět potvrdilo své výsostné postavení. Vedoucí Barcelona i bez některých hráčů základní sestavy rozstřílela Santander 4:0 a druhý Real Madrid pak šesti góly potupil Villarreal po výsledku 6:2. Naopak vítězství z minulého kola nepotvrdilo Atlético, které prohrálo v Almeríi.

Ještě před zápasem se Santanderem rozšířili Barcelonskou marodku Xavi a Seydou Keita. Kataláncům to ale pranic nevadilo a Racingu nasázeli během šestatřiceti minut hned tři góly. Skóre zápasu načal už po sedmi odehraných minutách záložník Iniesta, který zužitkoval Márquezův centr za obranu. Vedení poté zvýšil Henry a v 36. minutě už to bylo o tři branky po trefě Márqueze.

Barcelona hrála v pohodě a své fanoušky potěšila ještě jedním přesným zásahem. Gólmana Coltortiho překonal svou vůbec první trefou v nejvyšší španělské soutěži střídající obránce Thiago. Svěřenci kouče Guardioly tak měli jeden den náskok na čele opět pětibodový, ovšem Real razantně ztrátu stáhl zpět na body dva.

Na Santiago Bernabéu totiž doslova potupil celek Villarrealu. “Žluté ponorce“ se v letošním ročníku nedaří a desáté místo je toho důkazem. Real šel v zápase rychle do vedení a v 20. minutě proměněnou penaltou zvyšoval už dvoubrankový rozdíl Kaká. Pak sice dokázal snížit Senna, ale “Bílý balet“ čtyřmi góly ve druhé půli svého soupeře deklasoval. O dvě branky se postaral Higuaín. Za Villarreal se ve druhé půli trefil Nilmar a z Madridu si odvezl porážku 2:6.

Sevilla se usadila na čtvrtém místě

Zajímavý duel se odehrál také na Mallorce, kde se domácí celek střetl v přímém souboji o čtvrté místo se Sevillou. Mallorca sice rychle vedla po trefě Suáreze, ale hosté už bez vyloučeného Negreda dokázali srovnat po trefě Navase. Na konci první půle byl navíc vyloučen domácí Ramis a hra v deseti lépe svědčila Seville, která ve drué půli dvakrát skórovala a zvítězila 3:1. V úpěném závěru pak byl ještě vyloučen po druhé žluté karě hostující Zokora. Sevilla tak ztrácí na třetí Valencii jen jediný bod, ovšem Netopýři mají k dobru pondělí dohrávku s Getafe.

Poraženou Mallorku na pátém místě vystřídala La Coruňa, která o svém vítězství nad Xerezem rozhodla už po šesti minutách. Hosté sice dokázali snížit, ale Deportivo si výhru 2:1 vzít nenechalo. K vedoucí pětce tabulky se dostalo na dostřel Bilbao. Athletic totiž po několika nepřesvědčivých výsledcích zabral a porazil Tenerife 4:1. Zlomovým okamžikem zápasu byla už 17. minuta, kdy byl vyloučen hostující Culebras.

Naopak v domácím prostředí se nedařilo Zaragoze. V základní sestavě nechyběl český fotbalista Jiří Jarošík, ovšem ani ten nedokázal zabránit pohromě. Real totiž nestačil na jedenáctý Gijón, který si po dobrém výkonu odváží tři body za výhru 3:1 a na sedmnáctém místě ho od sestupových příček dělí jediný bod.

Atlético na minulé kolo nenavázalo

Atlético se stalo vůbec prvním týmem, který v letošním ročníku Primera División dokázal porazit rozjetou mašinu jménem Barcelona. Svěřenci kouče Sáncheze Florese ale ne dobtý výkon z minulého kola proti nedokázali navázat a z Almeríe se vrací s prázdnou. Jediný gól zápasu vstřelil tři minuty před koncem domácí útočník Piatti. Madridský celek se tak v tabulce propadl až na třinácté místo.

Naopak své postavení začíná po nepovedené první polovině Málaga. Ta totiž porazila na svém hřišti 2:1 Espaňol Barcelona, když vítěznou trefu zaznamenal v 75. minutě Obinna. Málaga se díky třem bodů dostala na dvanácté místo.