Snajpr Suárez nastřílel za Ajax už 26 branek

Útočník Ajaxu Amsterodam Luis Suárez je v nizozemské lize k nezastavení a na nedělním vítězství 4:0 nad fotbalisty Utrechtu se podílel dalšími dvěma góly.

Po 25 odehraných kolech má třiadvacetiletý uruguayský kanonýr na kontě už 26 branek a ve zbylých devíti zápasech se může přiblížit nejlepším střeleckým výkonům v historii soutěže.

Pokud Suárez udrží tempo, má šanci napodobit sedm let starý výkon Srba Mateji Kežmana, jenž nastřílel v dresu Eindhovenu 35 branek. Před 24 lety nasázel 37 gólů legendární Marco van Basten za Ajax. Absolutní rekord drží Coen Dillen z Eindhovenu s 43 trefami z roku 1957.

Ani Suárezova střelecká forma nestačí Ajaxu k tomu, aby držel krok s čelem tabulky. Na třetím místě ztrácí stále sedm bodů na první Eindhoven a šest na druhé Twente Enschede.

Cestu za výhrou nad Utrechtem usnadnilo Ajaxu vyloučení Wuytense v 33. minutě, po kterém domácí nasázeli oslabenému soupeři čtyři góly. Za poražený tým hrál do 67. minuty kanadský rodák Jacob Lensky, který by si měl ve středu odbýt premiéru v dresu české jednadvacítky v přípravném utkání s Finskem v Uherském Hradišti.