Real se po třech měsících vrátil do čela La Ligy

Fanoušci Realu se konečně dočkali. “Bílý balet“ tak dlouho šlapal na paty Barceloně, až ji po utkáních 25. kola Primera División vystřídal v čele soutěže. Katalánci totiž jen remizovali 2:2 na hřišti Almeríe, alespoň bod zařídil dvěma góly kanonýr Messi. Dlouho to vypadalo špatně i s Realem, ovšem ten třemi brankami ve druhém poločase skóre zápasu otočil a Sevillu porazil 3:2.

Statistiky aktuálního kola a tabulka soutěže

Sevilla vstoupila do utkání daleko lépe a už po deseti minutách vedla poté, co si dal vlastní branku Xabi Alonso. Real působil mdlým dojmem a v 52. minutě inkasoval dokonce podruhé, trefil se Dragutinovič. Domácí celek má ale v kádru Christiana Ronalda. Portugalský záložník totiž po hodině hry snížil na rozdíl jediné branky a o dvě minuty později dokonce Ramos srovnal.

V závěru zápasu už to sice vypadalo, že Real nevyužije zaváhání Barcy a se Sevilou jen remizuje, ovšem ve druhé nastavené minutě skóroval střídající van der Vaart, který rozhodl o výhře “Bílého baletu“ 3:2. Realu se tak povedl husarský kousek, který je navíc korunován návratem na první místo v tabulce. Tam se svěřenci kouče Pellegriniho vrací po dlouhých třech měsících, naposledy byli v čele po zápasech 11. kola.

Barcelona má sice stejný počet bodů, ovšem vstřelila méně branek. Navíc kdyby Katalánci neměli Lionela Messiho, odjeli by z Almeríe zřejmě bez bodu. Argentinský útočník totiž vstřelil oba góly hostujícího celku a zachránil tak alespoň remízu 2:2. Barca dohrávala duel v deseti hráčích, za faul po odpískání byl po hodině hry vyloučen Zlatan Ibrahimovič.

Mallorca předběhla Sevillu

Smolné porážky Sevilly na Santiago Bernabéu dokonale využila Mallorka. Ta si na svém hřišti v poklidu poradila s Gijónem a po trefách Álvareze, Casadesuse a Weba zvítězila 3:0. Tříbodový zisk ji navíc vrátil zpět na čtvrté místo právě přes celek z Andalusie. Šesté místo uhájila La Coruňa, která porazila v úvodním utkání 25. kola sestupem ohrožené Tenrife 3:1. Hosté drželi s Deportivem krok až do druhého poločasu, ale branky Guardarda a Colotta byly rozhodující.

Pouze jediný bod pak na La Coruňu ztrácí sedmé Bilbao. Athletic si na svém hřišti poradil s trápícím se Valladolidem, o osudu utkání rozhodl už v prvním poločase. V rozmezí deseti minut totiž dvakrát gólmana Villara překonal Toquero a domácí dokráčeli k pohodové výhře 2:0. Valladolid i díky další porážce zůstává na sestupovém osmnáctém místě.

Velké překvapení se zrodilo v Málaze, kam zavítal poslední Xerez. Domácí hráči sice v 55. minutě po trefě Valda vedli 2:1, ovšem poté v rozmezí třinácti minut sudí vyloučil jednoho domácího a jednoho hostujícího hráče. Hra v deseti pak evidentně lépe svědčila Xerezu, který třemi brankami skóre zápasu dokonale otočil a odvezl si výhru 4:2. Dvakrát se trefil Momo.

Jarošík zařídil bod

V zápasech 25. kola španělské ligy na dvou stadionech diváci branku neviděli. Bezbrankovou remízou skončilo utkání mezi Osasunou a Getafe, branka nepadla ani v duelu Espaňol – Villarreal. Hosté nevyužili ani téměř dvacet minut trvající početní výhodu poté ,co byl vyloučen domácí Callejón. Nerozhodný výsledek se zrodil také v Zaragoze. Real šel po trefě českého hráče Jiřího Jarošíka proti Atléticu do vedení už po sedmi minutách a dlouho to vypadal, že jeho branka bude vítězná. Jenže v nastaveném čase vyrovnal na konečných 1:1 Baldé.

Kolo se definitivně uzavře až dnes, kdy v dohrávce změří síly třetí Valencia se šestnáctým Santaderem.